Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Розкрив карти. Єврокомісар Ган розповів про ступінь впливу ЄС на створення Антикорупційного суду

23 травня, 14:22
1973
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Йоганнес Ган

Єврокомісар з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган в інтерв’ю Радіо НВ розповів про ступінь впливу Брюсселя на стоврення Антикорупційного суду.

За словами Гана, Європейський Союз не має наміру керувати будь-якою структурою або ветувати остаточно відібраних українською владою осіб.

Разом з тим, ЄС вважає необхідним надати допомогу Україні, щоб українська влада могла ухвалити рішення, які будуть відповідати інтересам громадян, аби боротьба із корупцією прогресувала.

"З нашої сторони точно немає жодного втручання у відбір будь-кого, хто претендує на посаду судді дисциплінарного суду, або судів першої чи другої інстанції...Йдеться про залучення міжнародних експертів, які мають досвід у відборі кваліфікованих осіб. При цьому важливо враховувати не тільки професійні здібності, але й особисту принциповість", - заявив Ган.

Єврокомісар наголосив, що Брюссель дуже високо оцінив би крок Ради з ухвалення закону про Антикорупціний суд.

"Але що важливо для нас, це як будуть діяти всі інституції, коли будуть діяти і які конкретні результати. Тому що ми бачили багато законодавчих ініціатив, ухвалення законів, боротьбу з корупцією, яку розв’язували різні партії. Але чого і досі не вистачає, це конкректних результатів всіх цих намагань. Які справи були доправлені до суду? Які справи були розглянуті судом? Суд має ухвалювати вироки, має бути особисті наслідки. Це те, що ми потребуємо набагато більше зараз", - наголосив він.

Повне інтерв’ю із єврокомісаром з питань європейської політики сусідства та розширення ЄС Йоганнесом Ганом слухайте на Радіо НВ у п’ятницю о 20.00.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 13:28

article_img
Керченська криза: НАТО вимагає від РФ негайного звільнення українських моряків

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися