Європарламент засудив плани МОК допустити росіян і білорусів до Олімпіади — резолюція

17 лютого, 23:49
Олімпійські кільця у Парижі (Фото:REUTERS/Benoit Tessier)

Олімпійські кільця у Парижі (Фото:REUTERS/Benoit Tessier)

Європарламент у резолюції засудив рішення Міжнародного олімпійського комітету не забороняти російським і білоруським спортсменам участь в Олімпіаді-2024. Про це повідомляє AP.

Резолюцію підтримали 444 євродепутати, 26 голосували проти, 37 — утрималися. Європарламент наголосив, що дозвіл спортсменам з Росії та Білорусі брати участь у змаганнях під «нейтральним прапором» іде врозріз з їх ізоляцією і «використовуватиметься обома режимами в пропагандистських цілях».

Відео дня

У резолюції Європарламент закликає країни ЄС і міжнародну спільноту вплинути на МОК, щоб той змінив рішення, яке «ганьбить міжнародний спортивний світ».

Євродепутати також закликали «серйозно розглянути питання» про передачу Україні винищувачів, вертольотів, ракетних комплексів і значно збільшити постачання боєприпасів, ухвалити десятий пакет санкцій проти Росії вже до кінця лютого, «суттєво розширивши їхню дію», і працювати над початком переговорів про вступ України до ЄС вже цього року.

Президент МОК Томас Бах раніше заявив, що хоче «об'єднати всіх спортсменів з усього світу», зокрема російських, на наступних Олімпійських іграх. За його словами, виключати спортсменів зі змагань «на підставі їхнього паспорта не відповідає цінностям і місії Олімпійської хартії».

МОК дозволив участь в Олімпіаді російським і білоруським спортсменам як «нейтральним атлетам», які не будуть представляти свою державу чи будь-яку іншу організацію у своїй країні.

Міністр молоді та спорту України, президент Національного олімпійського комітету (НОК) України Вадим Гутцайт не виключив, що Україна бойкотуватиме Олімпіаду, якщо до неї допустять російських і білоруських спортсменів.

Показати ще новини
X