«Затягування петлі на шиї режиму». Як із рук Путіна вибивають останні три козирі і кому потрібні «політичні яйця» — інтерв'ю з Клімкіним

22 липня, 17:27
Ексклюзив НВ
Павло Клімкін (Фото:www.cenrd.org)

Павло Клімкін (Фото:www.cenrd.org)

Reuters повідомляє, що турбіна для трубопроводу Північний потік застрягла в Німеччині, оскільки Росія досі не дала дозвіл на її транспортування. Разом із тим у Москві раніше заявляли, що відсутність цієї турбіни призводить до зменшення поставок газу до Європи.

Влада Німеччини розраховує, що власними силами витримає цю газову кризу. Також віцеканцлер Роберт Габек заявив, що проти запуску Північного потоку-2 і це було би підняттям білого прапора.

Відео дня

Як російський диктатор Володимир Путін продовжує шантажувати світ газом і що його може зупинити, в інтерв'ю Радіо НВ розповів Павло Клімкін, дипломат, міністр закордонних справ України в 2014—2019 роках.

https://www.youtube.com/watch?v=9Ee6sXeYMG8

— Єврокомісія не очікує, що Росія відновить роботу Північного потоку-1. Тим часом у Брюсселі паралельно готують обмеження споживання газу для країн Євросоюзу на випадок надзвичайної екстреної ситуації взимку. Хтось сподівається злити підтримку України і повернутися до так званої «традиційної східної політики Німеччини». Що відбувається, чи вдається Путіну розколоти Європу?

— Путін хоче грати в кішки-мишки причому думає, що кішка — це саме він. Але, безумовно, дограється.

У Європі прекрасно розуміють, що -15% споживання газу, які запропонувала Єврокомісія, — це тільки перший крок і надалі потрібно відходити від цієї «наркотичної залежності» від Росії.

Насправді це має дві мети. І гру в кішки-мишки — збільшувати постачання газу, відкривати його на 40%, як говорять у Москві, по Північному потоку-1, потім знову прикривати заслінку. Це приблизно те ж саме, що Москва тренувала у нас 2006, 2009 роках під час газових криз. Реально це шантаж: узяти за горло і залишити без тепла, головне — залишити промисловість без газу, а вона значною мірою в Німеччині та на півночі Італії залежна від поставок російського газу з дисконтом, із різними знижками.

Друга мета — вбити солідарність. Ми все вже бачимо, що іспанці говорять: ми багато років платили більше за газ, робили термінали, казали «це вам». «А тепер ви нам говорите, давайте всі разом -15%? Але ж ви не платили і реально користувалися всіма плюсами від дешевого російського газу, тепер ви маєте заплатити». Але в Німеччині багато хто не хоче платити.

Тому розрахунок Путіна дуже небезпечний. Для цього потрібна не тільки чітка стратегія, а й те, що називається воля, справжні «політичні яйця». Якщо зараз Європейський Союз це проведе, то бензоколонка припинить працювати і мафіозна компанія, яка нею керує, залишиться без грошей. Але для цього потрібно не пропетляти, а пройти наступні два роки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X