Росію можна виключити з Ради Європи за агресію в Україні - КС Литви

23 січня 2018, 19:13
354
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Незаконне захоплення території іншої держави - найважчий міжнародний злочин на думку Нюрнберзького трибуналу - глава КС Литви

Росію можна виключити з Ради Європи за порушення Статуту організації, заявив глава Конституційного суду Литви Дайнюс Жалімас.

Таким чином у Вільнюсі прокоментували заяву новообраного глави Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Мікеле Ніколетті, який наполягає на продовженні діалогу з російським парламентом.

Жалімас в коментарі УНІАН розповів, що підставою для виключення країни з Ради Європи може бути не тільки порушення ключових статей Європейської конвенції прав людини, а й порушення Статуту організації.

Росія і Ягланд. Якою повинна бути відповідь України

Цей механізм міститься в ст. 8 Статуту РЄ. Вона допускає виключення країни з організації за серйозне порушення 3 статті. Остання ж передбачає, що член Ради Європи повинен визнавати принципи верховенства закону.

Глава КС Литви підкреслив, що агресія, включаючи незаконне захоплення і анексію іноземної території, - найсерйозніше порушення верховенства права (rule of law) в міжнародних відносинах.

"На думку Нюрнберзького трибуналу, це найважчий міжнародний злочин. І він завжди супроводжується численними і серйозними порушеннями прав людини, що підтверджується повідомленнями і резолюціями різних міжнародних організацій про ситуацію в Криму", - зазначив він.

У той же час міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен розповів Європейської правді про суму боргу РФ перед РЄ. Так, в 2017 році Росія недоплатила в бюджет РЄ 22 млн 300 тис. євро. На його думку, це ставить під удар роботу організації.

Головне

Бокс

Вчора, 15:00

article_img
Визначився суперник Ломаченка 12 квітня
Геополітика

Вчора, 20:30

article_img
Держсекретар Обами – про американську зброю для України, випадах проти Трампа і хвилювання за Європу
Футбол

Вчора, 21:40

article_img
Коли і де дивитися матч Ліги Європи Динамо - Олімпіакос

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 08:40

article_img
Подолання бідності. Як працюватиме державний онлайн-реєстр вакансій
Події

Вчора, 16:57

article_img
Туалети й електронні табло. Як у Києві облаштовуватимуть зупинки громадського транспорту
Made in Ukraine

Вчора, 12:49

article_img
Повстали з попелу. Призабута українська соцмережа Nimses представила масштабне оновлення