Російського поета засудили до 330 годин робіт за вірш про Україну

9 квітня 2018, 17:47
1336
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Олександр Бившев

Суд у селі Тросна Орловської області Росії засудив шкільного вчителя Олександра Бившева до 330 годин обов'язкових робіт за публікацію на особистій сторінці ВКонтакте вірша На незалежність України, повідомляє Грані.ру.

45-річного Бившева, вчителя німецької мови з селища Кроми, визнали винним за частиною 1 статті 282 КК - збудження ненависті або ворожнечі. У вироку заявляється, що Бившев підтримує "режим, що склався на Україні після державного перевороту 2014 року".

"Буду підмітати вулиці, вигрібати смітники. Крім цього - заборона на викладання на весь термін відбуття покарання. Буде повернуто мені комп'ютер, але після того, як технічні фахівці суду видалять відповідні матеріали", - прокоментував свій вирок Бившев.

Він сказав, що радий тому, що не отримав реальний термін, однак вважає сам факт обвинувального вироку "за сфабрикованою справою" неподобством. Він зазначив, що в Росії не йдеться про виправдувальні вироки, а роль судді зводиться до вибору міри покарання.

У вироку цитуються свідчення свідків звинувачення, в яких наголошується, що Бившев "негативно відгукується про керівництво Росії, намагається нав'язати свою думку", "життя не склалося - ось і вирішив піти шляхом Іуди", "висловлює свою точку зору, відмінну від думки переважної більшості населення Росії", а також згадується, що його мати українка.

Бившев опублікував вірш На незалежність України 22 лютого 2015 року. За інші вірші на підтримку України (Українським патріотам, Українські повстанці, Російський дух, Могутня купа) проти нього порушили ще чотири кримінальні справи. За однією з них у 2015 році його засудили до 300 годин обов'язкових робіт із дворічною забороною працювати в школі.

У Кромах разом із Бившевим живуть його 88-річний батько, який переніс інфаркт, і 82-річна мати, яка перенесла інсульт.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Геополітика

Вчора, 07:34

article_img
Прем'єр Британії висловилася проти відстрочки Brexit
Геополітика

Вчора, 10:26

article_img
МЗС Греції звинуватило Росію у втручанні у справи країни
Країни

Вчора, 12:29

article_img
Масштабний страйк в аеропортах Німеччини торкнеться 220 тисяч пасажирів

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 21:02

article_img
Вбивця гігантів. 5 причин, чому OnePlus порве ринок смартфонів у 2019 році
Країни

Вчора, 10:39

article_img
Літаючий палац. Президент найбіднішої країни світу прилетів до Путіна на літаку орендною вартістю $74 тис. на годину
Події

Вчора, 13:41

article_img
Телемедицина. Українські лікарі почнуть консультувати дистанційно