Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Російські дипломати починають залишати диппредставництва в Україні

28 березня, 13:43
862
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Російських дипломатів у Києві "проводжають" активісти

У середу, 28 березня, представництво Росії в Одесі покинули російські дипломати, вислані з України.

Як повідомляє ТСН з посиланням на інформацію охоронця відомства, службовці поїхали близько 5 ранку.

За даними ЗМІ, Одесу залишили два російські дипломати, вони будуть перетинати кордон на машинах у Сумській області.

Журналісти також перебувають біля посольства РФ в Києві, проте поки невідомо, коли його залишать працівники російського диппредставництва. Їхній шлях повернення на батьківщину також не повідомляється.

Охоронці посольства підтвердили, що будівлю поки ніхто не залишав.

Під посольством зібралися близько десяти активістів. Вони тримають плакати про справу Скрипаля та написи: Сумувати не будемо.

26 березня, Україна прийняла рішення видворити 13 російських дипломатів через отруєння в Британії колишнього працівника ГРУ РФ Сергія Скрипаля.

МЗС України нотою інформував посольство РФ про те, що тринадцять російських дипломатів, які працюють в Києві, Одесі, Львові та Харкові оголошені персонами нон грата, за діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.

США оголосили, що вирішили вислати 60 російських дипломатів. Також до дипломатичної ізоляції Росії приєдналися країни ЄС. Деякі країни прийняли рішення не висилати дипломатів РФ і стати так званим "мостом".

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ РФ оголосило персонами нон грата 23 британських дипломати, а також наказало припинити діяльність Британської ради в зв'язку з неврегульованістю його діяльності.

Ці заходи було вжито у відповідь на вислання російських дипломатів з Великої Британії в зв'язку із застосуванням хімічної зброї в британському Солсбері. Лондон вважає, що за отруєнням токсичною речовиною Новачок колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки Юлії стоїть Москва. Кремль заперечує свою причетність до цього.


4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були знайдені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері. Вони досі перебувають в критичному стані.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 11:55

article_img
ЗМІ: Лукашенко обговорив російський тиск з вищим керівництвом Білорусі і закликав "стояти за незалежність"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися