Росія визнала фіаско на переговорах про ЗВТ між Україною та ЄС

21 грудня 2015, 17:54
Бажаний російською стороною компроміс на тристоронніх переговорах з торгівлі ЄС - Росія - Україна не досягнуто, заявив глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв

"Сторони підтвердили свої позиції", - сказав він у Брюсселі після завершення зустрічі.

За його словами, Україна і ЄС "виявилися не готовими врахувати російські заклопотаності", тому РФ з 1 січня скасувала режим ЗВТ щодо України і ввела продовольче ембарго.

Відео дня

"Ми завершили весь тур нашої роботи (6 міністерських зустрічей і майже 20 зустрічей експертів). РФ демонструвала максимальну гнучкість у переговорах щодо асоціації України з ЄС. Але ми отримали однозначну неготовність партнерів з ЄС та України взяти до уваги занепокоєння РФ про асоціацію", - зазначив Улюкаєв.

Нагадаємо, 21 грудня 2015 року в Брюсселі відбулася тристороння міністерська зустріч Європейського союзу, України та Російської Федерації з торгово-економічних питань, пов'язаних з імплементацією Києвом Зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Євросоюзом, яка набирає чинності з 1 січня 2016 року в рамках угоди про асоціацію. Це був останній раунд переговорів.

Москва домагалась того, щоб Київ і Брюссель внесли зміни в договір про ЗВТ в її інтересах.

16 грудня президент РФ Володимир Путін підписав указ про припинення дії договору про зону вільної торгівлі СНД з Україною з 1 січня 2016 року.

А 21 грудня прем'єр РФ Дмитро Медведєв повідомив, що підписав постанову про введення щодо України відповідних заходів за приєднання Києва до антиросійських санкцій.

За матеріалами Інтерфакс

Показати ще новини
Радіо NV
X