Росія відмовилася від членства в Європейській організації з ядерних досліджень

10 березня, 13:33
582
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Лист було направлено Москвою в організацію ще кілька місяців тому

Росія відмовилася від членства в Європейській організації з ядерних досліджень (CERN) у Женеві і відкликала відповідну заявку.

Про це з посиланням на лист міністра освіти РФ Ольги Васильєвої в CERN повідомляє Arcinfo.

Представник CERN Арно Марсоль підтвердив, що в організації отримали повідомлення від Росії про те, що вона більш не має наміру ставати асоційованим членом CERN. За його словами, цей лист надійшов у Європейську організацію з ядерних досліджень ще в кінці минулого року.

Однак "тісна співпраця" Росії з цим органом через це не припиниться, а навпаки продовжить підтримуватися і зміцнюватися, вважають у CERN. Нинішнє рішення Росії не має на увазі, що в майбутньому вона більше не зможе приєднатися до організації як асоційованого члена, зауважив Марсоль.

Всього членами CERN зараз є 22 держави, зокрема Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія, Нідерланди, Бельгія, Фінляндія, Болгарія.

Статус асоційованого члена в організації мають Україна, Туреччина і Сербія.

Як відомо, CERN є найбільшою в світі лабораторією фізики високих енергій. Угода про створення цієї організації була підписана в 1953 році. На постійній основі сьогодні в Європейській організації з ядерних досліджень працює близько 2,5 тис. осіб, ще близько 8 тис. фізиків і інженерів з 85 країн беруть участь у міжнародних експериментах CERN і працюють там тимчасово.

Раніше повідомлялося, що Путін представив нові ядерні ракети з непередбачуваною траєкторією і пригрозив світу.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 08:01

article_img
Держдеп США схвалив продаж Туреччині ракетних комплексів Patriot

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися