Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Росія про справу Скрипаля: Лондон відкинув правила пристойності, вдаючись до відвертої брехні

2 квітня, 13:25
648
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сергій Лавров

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив Велику Британію та її союзників у брехні щодо справи про отруєння екс-агента Сергія Скрипаля.

За словами Лаврова, Велика Британія, США та інші країни, які сліпо йдуть за ними, відкинули всі пристойності і вдаються до відвертої брехні.

"Всі пристойності відкинули, вдаються до відвертої брехні, до відвертої дезінформації. Ми на це відповідаємо спокійно, холоднокровно, наполягаємо на тому, що будь-які звинувачення, будь-які твердження необхідно обґрунтовувати фактами", - цитує Лаврова РИА Новости.

Лавров додав, що у Лондона не вийде уникнути відповідей у справі Скрипаля, бо "британські колеги занадто загралися".

Дивіться також

У зв'язку з отруєнням у Великій Британії екс-агента Скрипаля низка країн оголосила про вислання російських дипломатів - серед них країни ЄС, а також США, Канада, Албанія, Норвегія, Україна, Молдова.

США оголосили, що вирішили вислати 60 російських дипломатів. У свою чергу низка країн відмовилася висилати російських дипломатів, серед них Австрія. 

МЗС РФ оголосило про дзеркальні заходи щодо США та закриття американського генконсультства у Санкт-Петербурзі.

27 березня генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг оголосив про скорочення штату російської місії при Альянсі.

Україна також ухвалила рішення видворити 13 російських дипломатів через отруєння у Британії колишнього працівника ГРУ РФ Сергія Скрипаля.

МЗС України нотою інформувало посольство РФ про те, що тринадцять російських дипломатів, які працюють в Києві, Одесі, Львові та Харкові оголошені персонами нон грата, за діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.

У відповідь Росія вислала 13 українських дипломатів.


4 березня колишній російський подвійний агент Скрипаль і його дочка Юлія були знайдені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері. 

14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів через отруєння екс-агента Скрипаля та його доньки Юлії. Також Мей звинуватила Москву в незаконному застосуванні сили на території Сполученого Королівства.  

За словами прем'єра, Скрипаль та його дочка були отруєні нервово-паралітичною речовиною, розробленою в СРСР у 1970-х роках. Мей додала, що розробкою цієї речовини займались військові у межах програми Новачок.

РФ спростувала всі обвинувачення та у відповідь на дії Лондона вислала 23 британських дипломати.  

Президент РФ Володимир Путін назвав всі звинувачення Лондона на адресу РФ "нісенітницею", адже Москва не могла дозволити собі такого, тим більше напередодні виборів і чемпіонату світу з футболу.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 17:46

article_img
Прем'єр Мей скасувала голосування у парламенті з питання Brexit