Росія підтримала Угорщину та просить НАТО натиснути на Україну - ЗМІ

31 травня 2018, 20:23
1096
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Росія підтримує Угорщину та просить НАТО натиснути на Україну

У четвер, 31 травня, за результатами засідання Ради НАТО-Росія стало відомо, що представники РФ звернулися до Північноатлантичного альянсу з проханням натиснути на Україну задля зміни мовної статті освітньої реформи, повідомляє Європейська правда з посиланням на джерела.

За даними видання, російська делегація апелювала до того, що мовною політикою України, де йдеться про вимогу до школярів знати державну мову, незадоволений також один із членів НАТО, тобто Угорщина.

Прес-служба альянсу відмовилася офіційно коментувати, чи обговорювалося це питання на засіданні Ради НАТО-Росія, підтвердивши лише, що ситуація в Україні була однією із тем дискусії.

Однак джерело видання наголошує, що Москва й раніше зверталася з аналогічними проханнями до Альянсу. Так, голова МЗС РФ Сергєй Лавров у листі до генсека НАТО Єнса Столтенберга наполягав на необхідності натиснути на Україну. Видання також цитує Лаврова: "З боку альянсу немає жодної реакції (на закони, що ухвалюються Україною. – ред.)... Позиція Альянсу заохочує невиконання Україною своїх зобов’язань".

Офіційно за підсумками зустрічі РФ та НАТО заявили: "Політика союзників відносно РФ є послідовною, особливо після припинення у 2014 році практичного співробітництва у відповідь на російську агресію проти України", - пише Укрінформ.

Прикметно, що Угорщина також зверталася з письмовим запитом до НАТО з проханням переглянути політику альянсу щодо України через "провал реформ".

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто провів переговори з українським колегою Павлом Клімкіним. Після тривалих відмов Угорщина погодилась на проведення двосторонніх консультацій за участі угорської громади Закарпаття, чиї права, як вважає Будапешт, Україна порушує. Окрім того  покращення стосунків Києва та Будапешта може сприяти зустріч державного секретаря США Майка Помпео з Сіярто, в ході якої він наголосив на невідкладній необхідності допомогти Україні через загрозу російської агресії.

Раніше у Будапешті повідомляли, що блокуватимуть європейські та євроатлантичні зусилля України, доки Київ не скасує закон про освіту.

Глави МЗС України й Угорщини обговорили мовне питання. Як рішення Венеціанської комісії вплинуло на Будапешт

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Картки

Сьогодні, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон
Геополітика

Вчора, 13:37

article_img
Facebook видалив понад 100 сторінок із даними про Україну, створених в Росії
Події

Сьогодні, 11:19

article_img
Зеленський про розслідування Схем: Ми торгуємо з усіма країнами СНД, але працюємо тільки в Україні

Вибір редакції

Картки

Вчора, 13:12

article_img
Що таке буллінг і як з ним боротися
Фінанси

Вчора, 13:54

article_img
Не інфляція. Як і навіщо в Україні паперові гроші заміняють монетами
Політика

Сьогодні, 12:37

article_img
Президентські дебати на Радіо НВ: Сергій Каплін та Віталій Купрій - анонс