Росія озвучила свої пропозиції задля збереження безмитної торгівлі з Україною

2 коментувати
Кремль пропонує зберегти технічні регламенти і стандартизацію для російських товарів, що поставляються в Україну в умовах імплементації угоди про асоціацію України-ЄС
Фото: Прес-служба Президента України

Кремль пропонує зберегти технічні регламенти і стандартизацію для російських товарів, що поставляються в Україну в умовах імплементації угоди про асоціацію України-ЄС

Росія виступила з ініціативою зберегти правила експорту російських товарів в Україну, передає Європейська правда з посиланням на російські державні ЗМІ

Зокрема, за словами міністра економічного розвитку РФ Олексія Улюкаєва, Кремль пропонує зберегти до 2025 року технічні регламенти і стандартизацію для російських товарів, що поставляються в Україну в умовах імплементації угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Говорячи про потенційні ризики для Росії, Улюкаєв зазначив, що в сфері технічного регулювання та стандартизації, мова йде про неможливість продовження існуючої практики взаємного з Україною визнання сертифікатів, що призведе до створення нових бар'єрів.

За його словами, потрібна буде пересертифікація російської продукції, що експортується в Україну, а це мовляв тривалі і дорогі процедури.

"Необхідність переоснащення виробництв призведе до додаткових витрат на проведення лабораторних випробувань і отримання нових сертифікатів відповідності", - сказав він.

Він також вважає, що будуть порушені "налагоджені коопераційні зв'язки" через значні відмінності існуючих технічних регламентів Росії, Митного союзу і регламентів ЄС.

Призупинення поставок на період отримання нових сертифікатів може згодом не дозволити російським компаніям повернутися на колишній рівень взаємної торгівлі і таким чином, галузям російської промисловості буде завдано значної шкоди, вважає він.

"Для мінімізації цих ризиків ми і запропонували партнерам зберегти до 2025 року застосування на території України чинних актів у цих галузях поряд з актами, які імплементуються Україною в рамках угоди про асоціацію з ЄС", - резюмував Улюкаєв.

Нагадаємо, угода про асоціацію між ЄС і Україною в торговельно-економічній частині повною мірою запрацює з 1 січня 2016 року.

Кремль вже неодноразово заявляв про ризики для своїх виробників у зв'язку з імплементацією Києвом цієї угоди, вказуючи на нібито суттєву загрозу для своїх національних інтересів.

Раніше в МЗС України заявляли, що питання асоціації стосується тільки України і ЄС і тільки ці дві сторони можуть вирішувати, що і як їм погоджувати.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: