Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Росія намагалася купити флот швейцарської компанії для уникнення санкцій - ЗМІ

17 січня, 18:11
419
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілюстративне фото

Естонський інвестор Тім Сас, наближений до президента РФ Володимира Путіна, спробував придбати 12 швейцарських кораблів у збанкрутілого підприємства Enzian Shipping AG, однак угода не була реалізована.

За даними видання Aargauer Zeitung, таким чином Росія могла б отримати флот під нейтральним прапором Швейцарії для обходу міжнародних санкцій. Росія змогла б використовувати кораблі для транспортування зброї до Сирії, пише Європейська правда.

Судновласник-банкрут Ганс-Юрг Грундер планував продати Enzian Shipping AG 45-річному естонцеві. Той мав натомість взяти на себе борги компанії. У федеральному уряді спочатку підтримали угоду, оскільки перспектива продажу кораблів разом з боргами була привабливою альтернативою мільйонним збиткам.

Однак, як виявилося, у бізнесмена Тіма Саса була сумнівна репутація. Він пов'язаний з компанією, якою володіють представники Газпромнафти. А також є членом Ради директорів Pregol Shiprepair Yards, розташованої у військовому порту в російському Калінінграді.

Одне з джерел в судноплавній галузі підтвердило, що за спиною Саса стоять росіяни. "Були побоювання, що кораблі потраплять в руки Росії", - сказав другий співрозмовник.

У результаті продаж флоту так і не відбувся. Про сумнівного інвестора було попереджено швейцарський уряд.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін доручив почати роботу над створенням "крипторубля" для уникнення західних санкцій.

Головне

Світ/Геополітика

14 грудня, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися