Росія-монстр. Як країну-агресора зображували у вигляді чудовиська

28 березня 2018, 17:58
1086
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У вигляді гігантського чудовиська Росію зображували ще понад 100 років тому

27 березня, коментуючи висилку 60 російських дипломатів із США представник Держдепу Хізер Нойерт назвала Росію "чудовиськом з морських глибин", у якого "безліч щупалець".

"У Росії - довгі руки, у Росії - безліч щупалець. Ми вважаємо, що вони збережуть свій інтерес до наших виборів, а також до виборів у багатьох інших країнах... Це чудовисько з морських глибин", - сказала Нойерт.

НВ згадує історичні карикатурні зображення Росії-чудовиська - образа, який знову стає актуальним.

Росія-спрут

У Великобританії XIX століття до сприйняття Росії як морського чудовиська карикатуристів і політиків підштовхнув образ, сконструйований ілюстратором газети Whew, якому, можливо, розповіли про діалоги на урочистому вечері, який провів британський прем'єр-консерватор Бенджамін Дізраелі у листопаді 1876 року. Газета описує дискусію за столом, вкладаючи в уста міністра закордонних справ лорда Дербі фразу:

"Росія - політичний восьминіг. Її кінцівки розтягнуті в усіх напрямках як у Європі, так і в Азії, і вона повільно, але вірно тягне до смерті не лише Сербію, Чорногорію, Боснію, Герцоговину і Болгарія, а й, наприклад, Хиву, Персію та Афганістан... ".

Публікація в газеті Whew, 1876 рік

У червні 1877 року видавництво Barron опублікувало карикатурную карту "зі спрутом Росії".

"Росія представлена ​​як восьминіг, який простягає зброю у всіх напрямках і утримує все, що здатен анексувати. Різні країни представлені людськими та іншими фігурами. Їхній географічний план водночас строго зберігається... Англія - ​​це пан Гладстон з його резолюціями... ", - описувало карикатуру видання York Herald.

Карта з Росією-спрутом видавництва Barron

"Серйозно-гумористична" карта британського карикатуриста Фредеріка Роуза 1900 року, яка зображує настрій країн Європи. Росія тут теж спрут.

Карта британського карикатуриста Фредеріка Роуза, 1900 рік

Росія-ведмідь

А це японська листівка 1916 року із карикатурною картою, що зображає Росію у вигляді гігантського меланхолійного ведмедя.

Англійська карикатура на взяття Варшави в 1831 році.

Агресор, який звинувачує жертву

Британська карикатура 1940 року на тему російсько-фінської війни. "Ах ти, лиходійка! Намагаєшся на мене напасти?", - говорить чоловік з батогом, який уособлюэ Росію.

Двоголовий орел

Карикатура на Росію в Кримській війні. Британський журнал Punch 1855 рік.

НВ

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше