Росія і армія Асада взяли під контроль один з останніх анклавів повстанців у Сирії

12 липня 2018, 17:10
787
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У провінції Дар`а в 2011 році почалися перші протести проти режиму Асада, які переросли в масштабну громадянську війну

Росія і армія Сирії взяли під контроль провінцію Дар'а, яка є одним з останніх анклавів опозиції в Сирії і їх головним оплотом протягом семи років громадянської війни.

У четвер, 12 липня, сирійська армія і російська військова поліція увійшли в однойменне місто і центр провінції Дар'а. Урядові сили відновили контроль над опозиційною провінцією на кордоні з Йорданією в результаті масштабного наступу, що почався в червні.

Як повідомляє Reuters, найближчим часом відбудеться церемонія підняття сирійського прапора на одній з головних площ міста.

Повстанці, що залишилися в місті, покладаються на російську військову поліцію, яка, на їхню думку, завадить армії Асада розпочати чистки серед опозиційно налаштованого населення.

"Росіяни дали нам гарантію, що сирійська армія не увійде в опозиційні райони", - сказав Абу Баян, лідер повстанського угрупування в місті.

Зараз, близько 2000 повстанців разом зі своїми сім'ями знаходяться в опозиційній частині міста Дар'а. Відповідно до угоди з Росією, остання гарантувала їх евакуацію після капітуляції і здачі зброї.

Відзначимо, що в провінціі Дар'а в 2011 році почалися перші протести проти режиму Асада, які переросли в масштабну громадянську війну.


Під час наступу сирійської армії на провінцію Дар'а, який розпочався 19 червня, загинули близько ста цивільних осіб. За даними ООН, до 330 тисяч людей у провінції змушені були рятуватися втечею. Близько 40 тисяч з них втекли до кордону із Йорданією. Уряд країни, де перебувають понад 660 тисяч сирійських біженців, заявив, що можливості для надання притулку вичерпані та закрив кордон.

Головне

Геополітика

Вчора, 20:09

article_img
У НАТО прокоментували слова Путіна про готовність націлити ракети на США
Події

Сьогодні, 04:47

article_img
За рік населення України скоротилося на 233 тисяч осіб
Політика

Сьогодні, 14:08

article_img
ЗМІ назвали ім'я нардепа, який організував схему по втручанню в результати виборів

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:45

article_img
Особистий кабінет. Як перевірити себе в Державному реєстрі виборців
Фінанси

Сьогодні, 10:15

article_img
Катерина Рожкова: Власники більше 10 банків не розуміють, що з ними робити. У них є три варіанти
Travel

Вчора, 20:45

article_img
У розмовах тут люблять поскаржитися на політиків. Досвід життя у Варшаві