У Мін'юсті пояснили, що означає для України резолюція щодо виплати Росією репарацій. Кремль назвав цей процес «грабунком»

Резолюцію про механізм виплати Росією репарацій Україні за завдану шкоду підтримали 94 країни (Фото:Eduardo Munoz/Reuters)
Міністерство юстиції України пояснило, що означає ухвалена Генасамблеєю ООН резолюція про виплату Росією репарацій за завдану шкоду. Кремль назвав цей процес «грабунком».
Заступниця міністра юстиції Ірина Мудра зазначила, що після ухвалення документа країни, в яких перебувають заарештовані активи РФ, мають юридично обґрунтоване рішення та зможуть перейти від дискусій до дій зі старту роботи міжнародного компенсаційного механізму.
«Україна запропонує їм укласти міжнародний Договір про притягнення Росії до відповідальності та відшкодування завданих агресією Росії збитків», — уточнила вона.
Водночас прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков в інтерв'ю радіо Маяк заявив, що організатори процесу «намагаються завершити грабіж російських резервів». Він стверджує, що їх було заблоковано незаконно.
Пєсков також у властивій йому манері додав, що країна-агресор Росія не вважає це рішення таким, що юридично зобов’язує.
«Це формалізація цього грабунку з використанням майданчика ООН. Рішення це не є юридично зобов’язуючим, то ми й будемо до цього так ставитись», — сказав він.
Напередодні Генасамблея ООН ухвалила проєкт резолюції щодо виплати Росією компенсації Україні за завдану шкоду. Документ підтримали 94 країни, 14 висловилися проти, ще 73 — утрималися.
У резолюції визнається необхідність створення міжнародного механізму відшкодування збитків унаслідок протиправних дій Росії проти України.
Вона рекомендує країнам-членам асамблеї у співпраці з Україною створити міжнародний реєстр для документування претензій та інформації про збитки, завдані українцям діями Росії.
Проект резолюції Сприяння правовому захисту та репараціям України розроблено українською робочою групою та запропоновано українською стороною.
Він передбачає визнання державами ООН необхідністю створення компенсаційного механізму.
Співавторами резолюції є десятки країн-партнерів України. Документ має рекомендаційний характер.
У вересні прем'єр-міністр Денис Шмигаль говорив, що уряд хоче отримати близько 300−500 млрд доларів російських активів, заморожених у різних країнах, і використати кошти на відновлення України.