Reuters: Словаччина і Велика Британія по-різному бачать механізм продовження санкцій проти Росії

0 коментувати
Словкия заявляє про

Словкия заявляє про "зростаючому попиті на політичну дискусію про санкції

Між Словаччиною і Великою Британією виникли розбіжності з приводу санкцій щодо Росії під час обговорення на рівні міністрів закордонних справ Євросоюзу 20 червня, повідомляє Reuters

За даними агентства, Словаччина, яка почне головувати в Євросоюзі з 1 липня, наполягала на тому, що уряди країн ЄС не можуть не враховувати політичний тиск у ряді європейських держав, спрямований на зміну санкційної політики щодо Росії.

Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак заявив про необхідність переговорів, так як спостерігається "зростаючий попит на політичну дискусію" про санкції, введені відносно Росії.

"Я не закликаю до скасування санкцій. Але чого я не хочу бачити, так це того, що ми формально зберігаємо санкції, а в обхід санкцій підписують всі великі угоди з Росією, наносять візити, зустрічаються з людьми, чиї імена знаходяться в списку санкцій. На сьогоднішній день реальність така. Так що я думаю, було б справедливо це обговорити", - заявив Лайчак журналістам в кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі.

Анонімні дипломати, на яких посилається агентство, розповіли, що такі розмови є маркером потенційно можливого пом'якшення обмежувальних заходів стосовно Росії. За даними Reuters, у скасуванні низки обмежень також зацікавлені Італія, Болгарія і Греція.

У свою чергу міністр закордонних справ великої Британії Філіп Хеммонд заявив, що в цьому питанні не може бути ніяких компромісів, і що мінські домовленості, які включають в себе повне припинення вогню в Донбасі, повинні бути реалізовані в повному обсязі.

"Росіяни грають в гру "розділяй і володарюй", спрямовану на тих, хто схильний говорити про пом'якшення тиску на них. Це велика помилка", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, Франція також виступає за те, щоб рішення про продовження або пом'якшення санкцій проти Росії на наступному засіданні Європейської Ради визначалися на рівні глав держав та урядів Євросоюзу.

Захід ввів санкції проти Росії в 2014 році за анексію Криму і вторгнення в Донбас. Їх дія закінчується 31 липня.

Посли ЄС повинні домовитися в Брюсселі про продовження санкцій щодо Росії до кінця поточного року у вівторок, 21 червня.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: