Не дати Україні ПДЧ у 2008 році було помилкою НАТО — ексгенсек Расмуссен

1 липня, 19:54
Андерс Фог Расмуссен у Києві 1 липня 2022 року (Фото:president.gov.ua)

Андерс Фог Расмуссен у Києві 1 липня 2022 року (Фото:president.gov.ua)

Колишній генсекретар НАТО (2009−2014) Андерс Фог Расмуссен повторив, що ненадання Україні плану дій щодо членства в Альянсі у 2008 році було помилкою.

Під час спільного брифінгу з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком у Києві у п'ятницю, 1 липня, Фог Расмуссен зазначив, що в НАТО ухвалили таке рішення ще до того, як він став генсеком.

Відео дня

Він заявив, що завжди виступав на підтримку України та підтримував ПДЧ у НАТО для нашої країни в 2008 році, перебуваючи на посаді прем'єр-міністра Данії, але у Північноатлантичному альянсі тоді не було консенсусу.

На його думку, такі дії НАТО були помилкою, і Альянс надіслав російському диктатору Володимиру Путіну неправильний сигнал:

«Путін подумав, що НАТО розділене і що він зможе захопити територію силою без [наслідків]… Після Бухарестського саміту він надіслав чіткий меседж: атакував Грузію та окупував Абхазію, потім у 2014-му захопив Крим і частину Донбасу».

Ексгенсек НАТО додав, що після російської агресії реакція Заходу була недостатньо потужною. Він наголосив, що потрібно робити висновки з історії та «не повторювати помилок минулого».

«Спроба замирення з диктаторами не пройде — вона лише призведе до нового конфлікту. І зараз ми розплачуємося за помилки, яких припустилися в минулому», — вважає Фог Расмуссен.

Під час саміту НАТО в Мадриді наприкінці червня 2022 року лідери вперше з 2010 року затвердили нову стратегічну концепцію НАТО, в якій Росію назвали «найсерйознішою і найбільш прямою загрозою безпеці союзників, а також миру та стабільності в євроатлантичному регіоні».

9 березня 2018 року НАТО надало Україні статус країни-аспіранта — офіційне визнання прагнення держави набути повноцінного членства в Альянсі. Курс на вступ до НАТО закріплений у Конституції України з 2019 року.

Якщо США бачать шлях вступу України до НАТО без ПДЧ, це наш шанс – Єгор Чернєв

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X