"Райські документи": експерти ООН закликали карати за зловживання з офшорами

10 листопада 2017, 05:18
Інвестиційні фонди і агентства повинні знижувати кредитний рейтинг транснаціональних корпорацій, які систематично порушують податкове законодавство, заявили експерти ООН в області прав людини, коментуючи "Райські документи", повідомляє Центр новин ООН

На думку експертів, ці порушення призводять до зростання соціальної несправедливості і обмеження прав людини по всьому світу. Також через це державні бюджети не отримують достатніх надходжень, щоб покрити витрати, а це призводить до зростання заборгованості.

Відео дня

Експерти нагадали, що для поставок своєї продукції на ринки корпорації користуються інфраструктурою, яка фінансується з громадського бюджету. Співробітники наймаються після навчання за рахунок держави. При цьому компанії приховують свій прибуток, щоб знизити податкові зобов'язання.

"Багаті люди і міжнародні корпорації продовжують користуватися неетичними методами у спробі знизити податки до мінімального рівня", - йдеться в заяві.

Експерти також заявили, що юридичні компанії, які допомагають ухилятися від сплати податків, також повинні нести відповідальність.

Нагадаємо, репортери, що входять в Міжнародний консорціум журналістських розслідувань, розкрили нові схеми ухилення від сплати податків високопоставлених політиків, вивчивши близько 13,4 мільйона секретних документів. Результати розслідування, що отримало назву "Райські документи", були опубліковані 5 листопада.

У цих документах згадуються імена понад 120 політиків з майже 50 країн світу, а також підприємства, спортсмени, бізнесмени та інші високопоставлені особи.

Показати ще новини
Радіо NV
X