Рада ЄС формально дозволила почати переговори щодо Brexit

22 травня 2017, 15:38
81
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Рада ЄС формально дозволила почати переговори щодо Brexit - фото

У Єврокомісії відзначили, що формальні переговори розпочнуться, як тільки до них буде готова Велика Британія

Рада ЄС у понеділок, 22 травня, дала дозвіл на формальний початок переговорів з Великою Британією щодо Brexit, повідомляє Європейська правда

Зокрема, про це йдеться в Twitter Мальтійського головування в Раді ЄС.

"27 держав ЄС формально схвалили переговорні директиви стосовно Brexit, номінували Єврокомісію як парламентера і дали дозвіл на початок переговорів", - йдеться в повідомленні.У свою чергу, в Єврокомісії додали, що вже отримали мандат на початок переговорів з Великою Британією.

"Ми готові. Формальні переговори розпочнуться, як тільки буде готова Велика Британія", - повідомили у Єврокомісії.

Мандат на ведення переговорів зі сторони ЄС наданий Мішелю Барньє. Переговори з Лондоном почнуться орієнтовно 19 червня.

23 червня 2016 року британці на референдумі сказали "ні" збереженню Великої Британії у складі Європейського Союзу. За вихід країни з ЄС проголосувало 52% виборців, проти - 48%. Шотландія і Північна Ірландія в основному проголосували за збереження членства Сполученого Королівства в ЄС, а Уельс і Англія підтримали Brexit.

Велика Британія почала офіційну процедуру виходу зі складу ЄС, відповідно до статті 50 Лісабонського договору, 29 березня 2017 року.

Прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що переговори про вихід її країни з Євросоюзу будуть складними з огляду на жорстку позицію, яку зайняли лідери ЄС стосовно Brexit.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською