Путін знову заговорив про реалізацію найбільшої економічної амбіції РФ

5 коментувати
Кремль не відмовився від ідеї об'єднання ЄАЕС з ЄС

Кремль не відмовився від ідеї об'єднання ЄАЕС з ЄС

Президент РФ Володимир Путін знову заговорив про реалізацію найбільшої російської економічної амбіції, повідомляє Інтерфакс-Україна

Зокрема, виступаючи на 70-ій сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, Путін заявив, що Москва, як і раніше, вбачає серйозні перспективи інтеграції Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) з Євросоюзом.

"Як і раніше великі перспективи бачимо в гармонізації інтеграційних процесів Євразійського економічного союзу і Євросоюзу", - сказав він.

За словами російського лідера, на противагу політиці "ексклюзивності" Росія пропонує гармонізацію регіональних економічних проектів, так звану інтеграцію інтеграцій, засновану на прозорих засадах міжнародної торгівлі.

"В якості прикладу наведу наші плани по співіснуванню Євразійського економічного союзу з китайською ініціативою по створенню економічного пояса "Шовковий шлях", - додав Путін.

Раніше, виступаючи за трибуною на ювілейній сесії Генасамблеї ООН, Путін заявив про необхідність створення широкої коаліції проти ісламістів на Близькому Сході, поставивши за приклад антигітлерівську коаліцію часів Другої світової війни.

Довідка. Державами-членами Євразійського економічного союзу є Вірменія, Республіка Білорусь, Казахстан, Киргизстан і відповідно Російська Федерація.

Стоворення нової союзної конфігурації на просторах колишнього СРСР не заважає Кремлю періодично застосовувати економічний тиск на своїх союзників в рамках ЄАЕС.

Так, восени 2014 РФ заборонила ввезення ряду м'ясних і молочних продуктів з Білорусі. Експерти вважають, що нові російські заходи для тиску на своїх сусідів можуть призвести до розвалу Євразійського союзу.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: