Путін заявив про загрозу розколу олімпійського руху через "втручання політики у спорт"

14 коментувати
Путін порівняв допінговий скандал з бойкотом Олімпіади в Москві у 1980-х

Путін порівняв допінговий скандал з бойкотом Олімпіади в Москві у 1980-х

Президент Росії Володимир Путін у зв'язку з доповіддю Всесвітнього антидопінгового агентства заявив про небезпеку розколу олімпійського руху через "рецидив втручання політики у спорт"

У заяві президента Росії, опублікованій на сайті Кремля, допінговий скандал навколо російських спортсменів і ставлення до допінгу в Росії порівнюється із ситуацією у 80-тих, коли "багато країн Заходу, посилаючись на введення радянських військ в Афганістан, бойкотували московську Олімпіаду".

"А через чотири роки Радянський Союз, щоб помститись, відповів бойкотом Ігор у Лос-Анджелесі. ... Словом, людям поламали життя, зробили їх заручниками політичного протистояння. А сам олімпійський рух зіткнувся із серйозною кризою, виявився розколотим. Пізніше деякі політичні діячі того часу з обох сторін визнали, що це було помилкою", - сказано в заяві.

У зв'язку з допінговим скандалом Путін також заявив, що на сьогоднішній день спортсмени проходять жорсткий тотальний антидопінговий контроль як під час змагань, так і під час усього тренувального циклу, а звинувачення на адресу російських спортсменів ґрунтуються на свідченнях однієї людини "зі скандальною репутацією".

"Сьогодні в хід пішли так звані "допінгові скандали", робляться спроби поширити санкції за виявлені випадки вживання допінгу на всіх, у т. ч. "чистих" спортсменів під виглядом нібито захисту їхніх інтересів", - заявив президент Росії.

У своїй доповіді Путін також звинувачує Американське антидопінгове агентство у тиску на Комісію Всесвітнього антидопінгового агентства.

"Складається враження, що експерти ЮСАДА (Американське антидопінгове агентство - ред.) як мінімум мали доступ до неопублікованої доповіді, а може, й самі задавали тон і зміст. У такому випадку знову національна структура однієї держави диктує свою волю всьому спортивному світовому співтовариству", - сказано в заяві президента РФ.

Раніше повідомлялося, що Всесвітнє антидопінгове агентство закликало усунути російських спортсменів від усіх міжнародних змагань, у тому числі Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро.

У WADA вважають, що російські спортсмени не повинні брати участь у змаганнях доти, доки не зміниться ставлення до допінгу у країні.

Раніше у Всесвітньому антидопінговому агентстві визнали достовірною інформацію про те, що на Олімпіаді в Сочі у 2014 році російські чиновники підміняли проби спортсменів.

Нагадаємо, 10 липня 2016 року стало відомо про те, що Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) відмовила в участі на міжнародних турнірах, включаючи Олімпійські Ігри 2016 року в Ріо, всім легкоатлетам з РФ, крім стрибунки у довжину Дар'ї Клішиної.

Скандал з відстороненням російських спортсменів розгорівся після публікації звіту Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), в якому вказується, що заборонений для спортсменів препарат мельдоний знайшли у 49 із 52 проб, які були взяті у спортсменів з Росії за період з 15 лютого по 29 травня 2016 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: