«Лукашенко ще побігає». Російський опозиціонер Ілля Пономарьов оцінив ймовірність вступу армії Білорусі у війну з Україною під тиском Путіна

14 червня, 18:01
Білоруський та російський диктатори Олександр Лукашенко та Володимир Путін (Фото:Sputnik/Ramil Sitdikov/Kremlin via REUTERS)

Білоруський та російський диктатори Олександр Лукашенко та Володимир Путін (Фото:Sputnik/Ramil Sitdikov/Kremlin via REUTERS)

Російський диктатор Володимир Путін досі може змусити білоруського спільника Олександра Лукашенка воювати проти України, вважає депутат Держдуми РФ у 2007−2016 роках Ілля Пономарьов.

«На жаль, така ймовірність існує. Напевно, це не переважна імовірність, тому що сам Лукашенко цього не хоче, і білоруська армія, і взагалі народ. Але тиск існує, і він дуже серйозний», — розповів Пономарьов в ефірі Радіо НВ.

Відео дня

Майже чотири місяці Лукашенку вдавалося маневрувати, говорить політик, але може настати момент, коли він цього вже не зможе робити. Тим паче, переконаний Пономарьов, у Путіна досі залишилися аргументи тиску на білоруського диктатора.

«Інструментів [впливу] дуже багато, але і Лукашенко сам дуже непроста людина. Він знає, як керувати країною, як уникати такого тиску з боку РФ — практикувався протягом 25 років. Тому я вважаю, що він ще побігає. <...> Лукашенко розуміє, що йому просто треба тягнути час. І він це робить. Просто цього часу може не вистачити. Я тому не повністю відкидаю імовірність, що він вступить у війну, але вважаю, що він зробить все можливе, щоб цього не робити», — пояснив Пономарьов.

Редактор: Юлія Козіна

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X