«Путін тисне». Як довго Лукашенко зможе «язиком воювати» і не наказувати армії перетнути кордон з Україною — журналіст з Мінська

19 червня, 10:39
Ексклюзив НВ
Білоруський і російський диктатори Олександр Лукашенко та Володимир Путін (Фото:Sputnik/Ramil Sitdikov/Kremlin via REUTERS)

Білоруський і російський диктатори Олександр Лукашенко та Володимир Путін (Фото:Sputnik/Ramil Sitdikov/Kremlin via REUTERS)

Журналіст Білоруської служби Радіо Свобода Валерій Калиновський в інтерв'ю Радіо НВ розповів, як очільник Кремля Володимир Путін тисне на Олександра Лукашенка, щоб той увів в Україну війська, а білоруський диктатор поки опирається і «воює язиком».

 — Я не перебільшую зі своєю оцінкою, що зараз загострилася ситуація з можливістю залучення білоруських Збройних сил до війни в Україні?

— Я б сказав, що загострилася риторика. Вона йде все далі в сторону ескалації — поки що на словах, заявах, але продовжуються і якісь конкретні дії щодо зміцнення білоруських сил біля кордонів з Україною.

Відео дня

Заяви Лукашенка щодо західної України, що начебто її треба буде захищати від Польщі. Це вже вдруге він таке говорить. Це вже схема, яку він пропрацював для якогось виправдання. Це перше.

Друге. Він заявив вперше, що якщо з української території буде напад на Мозирський, наприклад, нафтопереробний завод, який близько до українського кордону, чого він побоюється, тоді вже вони будуть стріляти в Київ. Такі загрози ще не звучали. Тобто далі і далі він говорить.

Хоча я все переслухав, передивився його цитати. Це дуже важко коментувати з точки зору здорового глузду. Перекручене, фальшиве, все говориться на користь його розуміння, його бачення та бачення Путіна. Тобто багато він наговорив, але ті два моменти викликають дійсно занепокоєння. Такого раніше не було.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X