Путін перестав бути гарантом виживання для російської еліти - Шевцова

2 коментувати
Шевцова вважає, що через рік наслідки західних санкцій будуть катастрофічними

Шевцова вважає, що через рік наслідки західних санкцій будуть катастрофічними

Президент Росії Володимир Путін перестав бути для російської політичної еліти і для правлячої команди гарантом виживання і забезпечення їхніх інтересів, заявила російський політолог з докторським ступенем і старший науковий співробітник одного з найавторитетніших експертно-аналітичних центрів США Brookings Institution Лілія Шевцова

В інтерв'ю НВ вона зазначила, що, зіпсувавши відносини із Заходом, Путін піддає загрозі корінні інтереси політичного класу.

"Якщо санкції протримаються ще рік, їх наслідки для життєвого рівня громадян і для економічного розвитку країни будуть катастрофічними", - сказала Шевцова.

Вона вважає, що всередині російської влади є розуміння того, що внутрішні ресурси підтримання і відтворення режиму починають вичерпуватися, і в цій ситуації зовнішня політика, а також військово-патріотична легітимація стали основним засобом виживання.

"Це говорить про те, що, швидше за все, і система, і режим перейшли у стадію агонії, хоча агонія може тривати довго. І рік, і два, і 10, і 20 років. Тим більше для такої повільно трансформованої країни, як Росія", - наголосила Шевцова.

Читайте також: Більшість росіян із середнього класу зрозуміли, що Росія опинилася у "глибокій дірі" - Шевцова

Ця парадигма виживання характерна не лише для російської політичної еліти, але і для населення, додала вона.

"Санкції боляче кусають у трьох сферах. Насамперед - російські банки та російські підприємства, державні та приватні, не можуть рефінансувати борг за рахунок зовнішніх запозичень, а це саме той ринок, за рахунок якого виживала російська економіка. Друге - сильно страждає військово-промисловий комплекс, який тримався за рахунок імпорту західних технологій. Третє - немає можливості закуповувати західні технології для газової і нафтової промисловості, а це те, на чому побудований російський бюджет: 60-70% бюджету наповнюється за рахунок цих надходжень", - зазначила Шевцова.

Повне інтерв'ю з Лілією Шевцовою читайте у свіжому номері журналу Новое Время №15 від 22 квітня 2016 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: