Путін назвав "повною маячнею" твердження про російську загрозу для країн Балтії

5 вересня 2016, 12:04
586
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Володимир Путін

Президент Російської Федерації Володимир Путін назвав "маячнею" твердження про те, що Росія збирається напасти на країни Балтії

Зокрема, про це Путін заявив в інтерв'ю агентству Bloomberg, текст якого наводить прес-служба Кремля.

"Послухайте, думаю, що всі розсудливі люди, які реально займаються політикою, розуміють, що посилання на погрози з боку Росії щодо, скажімо, Прибалтики - це повна маячня...Ми що, збираємося воювати з НАТО, чи що? В країнах НАТО скільки людей проживає? Десь 600 млн, так? А в Росії - 146 млн. Так, ми найбільша ядерна держава. Але ви що, реально припускаєте, що ми збираємося завоювати Прибалтику, використовуючи ядерну зброю, чи що? Що за маячня?", - сказав Путін.

Глава РФ також заявив, що хоче, щоб вплив Росії був більш помітним і істотним.

"Але ми вкладаємо в це абсолютно мирний і позитивний зміст. Вплив економічний, гуманітарний, вплив, пов'язаний з розвитком рівноправного співробітництва з нашими сусідами".

Також він додав, що Росія "проводила і збирається проводити абсолютно миролюбну зовнішню політику, спрямовану на співпрацю".

Раніше корпорація RAND представила звіт про військові ігри, проведені в 2014-2015 рр. за участю американських офіцерів і цивільних експертів.

Автори прийшли до однозначного висновку - станом на момент проведення ігор, НАТО був не в змозі успішно захистити територію своїх найбільш уразливих членів.

У звіті йдеться про те, що якщо російські танки увірвуться в Балтію, то сили НАТО, які на той момент сильно поступалися їм у кількості техніки та чисельності, будуть розгромлені "менш ніж за три дні". У свою чергу, "піхота НАТО здебільшого виявилася нездатною навіть толком відступити і була знищена на місці".

У разі потенційного російського вторгнення в Балтію у США та їх союзників не буде достатньої кількості військ, танків і бронетранспортерів для того, щоб уповільнити просування російських бронетанкових сил. Виходячи з цього, такий швидкий розгром залишить НАТО обмежене число варіантів, з яких "всі погані".

2 лютого Пентагон анонсував виділення додаткових коштів ($3,4 млрд) на посилення американської військової присутності на європейському континенті у зв'язку з агресивними діями Росії.

За словами президента США Барака Обами, з моменту початку російської агресії в Україні США зробили ряд кроків, "покликані заспокоїти наших союзників і зміцнити потенціал колективної оборони НАТО в світлі мінливих умов безпеки в Європі".

Однак цих кроків було недостатньо і Вашингтон прийняв рішення збільшити фінансування контингенту військ у Європі. У свою чергу, в травні 2016 року НАТО анонсував розміщення в країнах Балтії та Польщі додаткових військових сил.

НВ

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше