Путін назвав "повною маячнею" твердження про російську загрозу для країн Балтії

4 коментувати
Володимир Путін

Володимир Путін

Президент Російської Федерації Володимир Путін назвав "маячнею" твердження про те, що Росія збирається напасти на країни Балтії

Зокрема, про це Путін заявив в інтерв'ю агентству Bloomberg, текст якого наводить прес-служба Кремля.

"Послухайте, думаю, що всі розсудливі люди, які реально займаються політикою, розуміють, що посилання на погрози з боку Росії щодо, скажімо, Прибалтики - це повна маячня...Ми що, збираємося воювати з НАТО, чи що? В країнах НАТО скільки людей проживає? Десь 600 млн, так? А в Росії - 146 млн. Так, ми найбільша ядерна держава. Але ви що, реально припускаєте, що ми збираємося завоювати Прибалтику, використовуючи ядерну зброю, чи що? Що за маячня?", - сказав Путін.

Глава РФ також заявив, що хоче, щоб вплив Росії був більш помітним і істотним.

"Але ми вкладаємо в це абсолютно мирний і позитивний зміст. Вплив економічний, гуманітарний, вплив, пов'язаний з розвитком рівноправного співробітництва з нашими сусідами".

Також він додав, що Росія "проводила і збирається проводити абсолютно миролюбну зовнішню політику, спрямовану на співпрацю".

Раніше корпорація RAND представила звіт про військові ігри, проведені в 2014-2015 рр. за участю американських офіцерів і цивільних експертів.

Автори прийшли до однозначного висновку -  станом на момент проведення ігор, НАТО був не в змозі успішно захистити територію своїх найбільш уразливих членів.

У звіті йдеться про те, що якщо російські танки увірвуться в Балтію, то сили НАТО, які на той момент сильно поступалися їм у кількості техніки та чисельності, будуть розгромлені "менш ніж за три дні". У свою чергу, "піхота НАТО здебільшого виявилася нездатною навіть толком відступити і була знищена на місці".

У разі потенційного російського вторгнення в Балтію у США та їх союзників не буде достатньої кількості військ, танків і бронетранспортерів для того, щоб уповільнити просування російських бронетанкових сил. Виходячи з цього, такий швидкий розгром залишить НАТО обмежене число варіантів, з яких "всі погані".

2 лютого Пентагон анонсував виділення додаткових коштів ($3,4 млрд) на посилення американської військової присутності на європейському континенті у зв'язку з агресивними діями Росії.

За словами президента США Барака Обами, з моменту початку російської агресії в Україні США зробили ряд кроків, "покликані заспокоїти наших союзників і зміцнити потенціал колективної оборони НАТО в світлі мінливих умов безпеки в Європі".

Однак цих кроків було недостатньо і Вашингтон прийняв рішення збільшити фінансування контингенту військ у Європі. У свою чергу, в травні 2016 року НАТО анонсував розміщення в країнах Балтії та Польщі додаткових військових сил. 

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: