Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Путін як кульгава качка: реакція світових ЗМІ на вибори в Росії

19 березня, 14:44
3356
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Переобрання Путіна дає старт боротьбі еліт за його наступника, прогнозують західні ЗМІ

Рекордні для Росії 56,2 млн голосів "за" при явці більше 67,5% – так, за даними російського Центрвиборчкому, 18 березня Володимир Путін був переобраний на четвертий президентський термін.

Вибори в Росії, пыд час яких спостерігачі фіксували чимало порушень, стали однією з головних тем в міжнародних ЗМІ. Західні медіа аналізують масштаб перемоги Путіна і дають прогнози, що чекає Росію в найближчі роки. НВ зібрало найцікавіші матеріали щодо цієї теми.

The Guardian : Путін 4.0 – російський президент готується до четвертого терміну. Що далі?

Переобрання Володимира Путіна не викликало сумнівів, а ось що принесе його четверте президентство – відкрите питання, зазначає The Guardian. Посилаючись на експертів і наближені до Кремля джерела, видання припускає, що першочерговим завданням для президента тепер стане "пошук шляху відступу" – такого способу передачі влади, який би забезпечив безпеку особисто Путіну і його оточенню.

"Кремлівська політика перетворилася на кривавий спорт, - пише The Guardian. - У 2007 році, коли Путін вибрав Дмитра Медведєва тимчасовим наступником, еліти відчули, що можуть підтримати Медведєва або конкуруючого кандидата-конкурента майже без побоювань. Тепер же, коли економіка скорочується, а еліти маневрують перед можливою битвою за спадкоємство, ножі оголені".

Кремлівська політика перетворилася на кривавий спорт

AFP : П'ять економічних викликів Путіну

Напередодні четвертого терміну від президента Путіна чекають, що він, нарешті, "виконає свої багаторазові обіцянки пожвавити російську економіку, яка тріщить по швах", нагадує французьке інформагентство AFP.

У зв'язку з цим AFP називає п'ять основних економічних проблем, які доведеться вирішувати Путіну після чергового переобрання. Це демографічний брак трудових ресурсів; тягар пенсійних виплат і необхідність пенсійної реформи; проблема залучення іноземних інвестицій; сировинна залежність Росії; низька продуктивність і ефективність економіки.

"Економічна модель, заснована на високій вартості енергоносіїв, що зумовила стрімке зростання Росії в перші два терміни Путіна з 2000-го до 2008-й року, вичерпала себе. Багата величезними запасами вуглеводнів, Росія перебуває в залежності від коливань їх цін, що показала криза 2015-2016 років", - підкреслює AFP.

The New York Times : Путін перемагає на виборах і розширює мандат на четвертий термін

Впливове американське видання The New York Times прогнозує, що від Володимира Путіна не варто очікувати великих змін в тому, що стосується спроб відновити Росію як глобальну супердержаву при мінімальних внутрішніх реформах.

"З огляду на його статус "кульгавої качки" [політика, який більше не має права балотуватися], багато хто чекає початку серйозної боротьби серед політичної еліти Кремля за вибір наступника Путіна", - підкреслює The New York Times.

Газета критично оцінює минуле голосування, називаючи його "скоріше референдумом, ніж виборами".

"Для багатьох виборців вибір будь-якого з кандидатів — опонентів Путіна був би схожий на прохання до когось із гномів замінити Білосніжку", - іронізує видання.

[Gallery]

Путін отримує 75%. На виборах президента Росії підрахували половину бюлетенів

[/Gallery]

The Washington Post : Від переобрання Путіна варто чекати зростання напруги із Заходом

Найближчим часом Путіну доведеться справлятися з інтересами правлячої еліти, яка прагне до правління в пост-путінську епоху, яка рано чи пізно прийде, вважає американське видання The Washington Post. В результаті Путін буде зацікавлений у загостренні конфлікту з Заходом.

"Зовнішня ескалація допомагає Путіну консолідувати владу вдома", - пише The Washington Post.

Путін про участь у виборах у 2030 році: Що ж мені до ста років тут сидіти?

Крім того, прогнозує видання, навіть після чверті століття при владі Путін може знайти новий спосіб залишитися лідером країни - "можливо, він візьме приклад з китайського керівника Сі Цзіньпіна і зніме ліміти президентського терміну, а може очолить якийсь новий вищий політичний орган, що перетворить його на національного лідера, подібного іранському аятоллі".

CNN : Путін зберігає хватку у владі

Путін, колишній розвідник КДБ, домінує в російській політиці 18 років, 65-річний політик уже став лідером, що править найдовше, з часів радянського диктатора Йосипа Сталіна, нагадує CNN.

Путіну залишилося п'ять років до Сталіна

"Перемога на виборах продовжить його правління до 2024 року, коли йому виповниться 71 і він буде зобов'язаний за законом залишити пост. Однак президент ще не підготував наступника, що народжує припущення, ніби він може спробувати знайти спосіб продовжити свою владу понад цей термін".