16 жовтня 2018, вівторок

Пулітцерівський лауреат: Саме існування ЄС – проблема для Росії

1 коментувати
Енн Епплбаум вважає, що мета російської пропаганди - дестабілізація ЄС та демократії
Фонд Віктора Пінчука © 2018 / Сергій Іллін

Енн Епплбаум вважає, що мета російської пропаганди - дестабілізація ЄС та демократії

Одна з головних зовнішньополітичних стратегій і цілей Росії - розвал Євросоюзу, переконана відомий історик Енн Епплбаум, лауреат Пулітцерівської премії та автор декількох книг про СРСР і Східну Європу, відзначених багатьма нагородами (Гулаг: павутиння великого терору, Червоний голод: війна Сталіна проти України, Залізна завіса: Приборкання Східної Європи. 1944-1956). 

В інтерв'ю журналу Новое Время Епплбаум пояснила, чому, на її погляд, російська пропаганда і зовнішня політика націлені на дестабілізацію Європейського Союзу.

"Його [Євросоюзу] існування - проблема для Росії, оскільки він за своїми економічними показниками Росію перевершує і є набагато сильнішим опонентом РФ у переговорах, ніж будь-яка з країн - учасниць союзу поодинці", - нагадує історик.

Саме тому різниця між російською і радянською пропагандою в тому, що російська не намагається представити Росію в кращому світлі для решти світу, як це робив СРСР, відзначає Епплбаум.

Мета російської пропаганди - створювати політичні поділи всередині європейських країн і всередині європейських еліт

"Мета російської пропаганди - створювати політичні поділи всередині європейських країн і всередині європейських еліт. Російські пропагандисти також підтримують політичний екстремізм будь-якого роду - правий або лівий, залежно від країни. Вони намагаються підривати на системному рівні довіру до демократії", - констатує Епплбаум.

Як приклад вона нагадала, що після шотландського референдуму за незалежність від Великої Британії з'являлися інспіровані росіянами спроби заявити, ніби референдум був проведений з порушеннями і відтак є нелегітимним.

"Думаю, росіяни також прагнуть послабити НАТО і дуже б хотіли, щоб США в Альянсі позбавили Європу своєї підтримки. Крім того, вони підтримують політичні партії, що відкрито закликають до дружби із РФ і скасування санкцій", - додала Епплбаум.

Читайте повний текст матеріалу в свіжому номері журналу Новое Время - №20 від 31 травня 2018 року.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: