Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Провідні країни ЄС збирають екстрений саміт через біженців

20 червня, 13:54
679
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Себастьян Курц та Ангела Меркель представляють дві протилежні позиції в ЄС з проблеми міграції

Лідери чотирьох впливових країн Євросоюзу - Німеччини, Франції, Італії та Австрії - зберуться 24 червня в Брюсселі на позаплановий екстрений саміт з питань міграції. Про це повідомляє ряд європейських ЗМІ, включаючи Reuters та Deutsche Welle.

Майбутню зустріч підтвердив федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц.

"На цьому тижні, ймовірно, відбудеться зустріч між мною, Ангелою Меркель [канцлером Німеччини] та іншими главами держав і урядів з питання міграційної політики", - повідомив Курц репортерам 20 червня перед спеціальним засіданням австрійського уряду за участю представників уряду Баварії - німецької федеральної землі.

"Неприємно, що в Німеччині виникла суперечка і не існує єдиної позиції в уряді" щодо проблеми нелегальних мігрантів, зазначив Курц. Водночас він схвально оцінив ті позитивні зміни у вирішенні цієї проблеми, які намітилися на європейському рівні. Він додав, що нарешті з'явилася політична воля знайти спільне рішення.

Як повідомлялося, міграційна політика ЄС стане однією з головних тем планового саміту лідерів усіх 28 країн ЄС, який відбудеться в Брюсселі 28-29 червня.

Тим часом в останні тижні проблема нелегальних мігрантів викликала політичну кризу в Євросоюзі. Особливо гостро питання стоїть у Німеччині.

Там канцлер ФРН Ангела Меркель намагається досягти укладення двосторонніх угод з європейськими партнерами, щоб вирішити проблему прийому біженців, вже зареєстрованих в інших країнах Євросоюзу, нагадує DW. Це дозволить подолати протиріччя між нею та міністром внутрішніх справ Німеччини Хорстом Зеєхофером. Він дав Меркель два тижні - до кінця червня - на пошук загальноєвропейського вирішення цього питання.

В протилежному випадку Зєєхофер готовий самостійно віддати розпорядження не пускати до Німеччини тих біженців, які вже були раніше зареєстровані в інших країнах ЄС.

З ним солідарні австрійський прем'єр Курц і влада Італії, де нещодавно прийшов до влади уряд правих євроскептиків і націоналістів, які виступають різко проти мігрантів.

Єдність глав МВС Італії, Німеччини та Австрії у питаннях міграційної політики Курц назвав "віссю волі" (або "віссю добровольців" - the axis of willing) і анонсував подальшу співпрацю трьох країн з цієї проблеми.

Біженці розкололи ЄС: Меркель загрожує відставка, Австрія формує коаліцію країн проти мігрантів

Головне

Світ/Геополітика

14 грудня, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися