Проблема бідності у США поглибилася за час правління Трампа - представник ООН

2 червня 2018, 19:11
568
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У США близько 41 мільйона людей живе в бідності

pixabay.com

Проблема бідності у Сполучених Штатах поглибилася за час правління дійсного президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє Голос Америки із посиланням на експерта ООН з прав людини Філіпа Елстона.

Експерт дійшов висновку, що політика Трампа, спрямована на усунення системи підтримки від мільйонів бідних, а також винагородження багатих.

Спеціальний доповідач з надзвичайної бідності Філіп Елстон звернувся до влади США із закликом забезпечити надійний соціальний захист і вирішити основні проблеми, а не "карати й ув'язнювати бідних".

Він заявив, що, незважаючи на те, що соціальні виплати та доступ до медичного страхування скорочуються, податкова реформа президента Дональда Трампа нагородила несподіваними прибутками надзвичайно багаті та великі компанії, а це ще більше посилило нерівність між соціальними прошарками.

Політика США після боротьби з бідністю президента Ліндона Джонсона в 1960-х роках була "щонайменше недбалою", зазначив експерт.

"Але політика, що проводилася протягом минулого року, свідомо розроблена так, щоб усунути основні засоби захисту для найбідніших, покарати тих, хто не зайнятий працевлаштуванням, і зробити навіть основну медичну допомогу перевагою, а не правом громадянина", – зазначив Елстон.

Наразі у США близько 41 мільйона людей живе в бідності, з них 18,5 млн – в умовах крайньої бідності, а серед дітей бідною є кожна третя дитина. Експерт додав, що Сполучені Штати мають найвищий рівень бідності серед молоді у промислово розвинених країн.

Однак зазначається, що дані Бюро перепису населення США, які він цитував, охоплюють лише період за 2016 рік, і експерт не дав ніяких порівняльних даних про масштаби бідності до і після того, як Трамп прийшов до влади в січні 2017 року.

Головне

Геополітика

Сьогодні, 08:05

article_img
Kyodo: Японія погодиться на мирний договір із РФ у разі гарантованої передачі двох островів
Політика

Сьогодні, 16:11

article_img
Партія Зеленського висунула його кандидатом у президенти
Геополітика

Сьогодні, 18:47

article_img
Клімкін: Газпром відмовляється від рішень Стокгольмського арбітражу та нового газового законодавства

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 16:27

article_img
Не може не скорочуватися. В Україні підрахували зменшення кількості населення
Мистецтво

Сьогодні, 11:01

article_img
Свідоме споживання та інклюзія. Найкращі екологічні та соціальні ініціативи на фестивалі Sziget
Країни

Сьогодні, 13:48

article_img
Запитав про дружину президента. Справа блогера, який викривав корупцію в Азербайджані, призвела до масових протестів