Президент Литви: Інформацію про "азовські" санкції ЄС оприлюднить наступного тижня

22 лютого, 18:14
549
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Президент Литви: Інформацію про "азовські" санкції ЄС оприлюднить наступного тижня - фото

ЕРА

Даля Грібаускайте пригрозила РФ новими санкціями

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що ЄС на наступному тижні оголосить, скільки людей буде внесено у "чорний список" після захоплення українських кораблів біля Керченської протоки.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна .

"Вони мені відомі, але коментувати ще рано", - сказала Грібаускайте.

За словами глави держави, Вільнюс запропонує ввести додаткові санкції стосовно Росії, якщо вона "буде продовжувати агресивну політику" стосовно України.

"Якщо події і далі будуть розвиватися погано, і Росія не стане розмовляти, а також буде продовжувати агресивну політику в усій Україні і на Керченському півострові, то, поза всяким сумнівом, ми запропонуємо і додаткові санкції", - сказала Грібаускайте.

Нагадаємо, за даними Financial Times, США та країни ЄС близькі до прийняття спільного рішення про введення нових санкцій щодо фізичних осіб та компаній РФ, які брали участь в захопленні Росією трьох кораблів ВМС України у Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Російські силовики захопили два малих артилерійських броньованих катери Бердянськ та Нікополь та рейдовий буксир Яни Капу і 24 військовослужбовців ВМС ЗС України від 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.

Москва інкримінує українським морякам "незаконний перетин держкордону", за що їм загрожує до шести років позбавлення волі. Офіційний Київ вважає їх військовополоненими і вимагає негайного звільнення.
У січні Лефортовський суд Москви продовжив незаконний арешт захоплених в полон українських моряків до 24 і 26 квітня 2019 року.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською