Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Президент Литви: Азовське море - це не територія Росії

7 грудня, 13:59
126
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Даля Грибаускайте та Петро Порошенко

Президент Литви Даля Грибаускайте заявила, що Азовське море не є територією РФ, в ньому діє міжнародне морське право і Москва повинна його дотримуватися.

Про це Грибаускайте заявила під час переговорів із президентом України Петром Порошенком у Києві.

Зокрема, президент Литви засудила акт агресії проти українських моряків у нейтральних водах в акваторіях Чорного та Азовського морів.

"Ми хочемо ще раз нагадати, що Азовське море не є територією Росії, і тут діють всі міжнародні домовленості. І Росія, також як і всі інші, повинна виконувати міжнародні домовленості. Якщо ні, то ми завжди допоможемо, підтримаємо Україну, і будемо збільшувати свою військову присутність, і ми повинні забезпечити вільне пересування у Керченській протоці", - цитує Грибаускайте Інтерфакс-Україна.

У свою чергу, президент України зазначив, що агресивні дії РФ, яка нагнітає ситуацію в Чорному і Азовському морях, - це "пряма загроза європейській безпеці і всьому демократичному світу".

28 листопада президент України Петро Порошенко підписав закон про затвердження указу Про введення воєнного стану в Україні. Воєнний стан триватиме до 26 грудня 2018 року.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків, 25 листопада було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Росіяни стверджують, що кораблі ВМС України вдерлися у "територіальні води РФ".  Українців взяли під варту до 25 січня 2019 року.

Реконструкція подій у Керченській протоці

Воєнний стан: текст документа

Воєнний стан в Україні: все, що потрібно знати

Головне

Світ/Геополітика

14 грудня, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися