Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Прем'єр Вірменії заявив про готовність встановити дипломатичні відносини з Туреччиною

9 травня, 21:22
816
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нікол Пашинян

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що країна готова встановити дипломатичні відносини з Туреччиною без попередніх умов.

Про це повідомляє Новрсти-Армения.

"Ви знаєте, що передумови є у Туреччині. Це нелогічно, тому що встановленню двосторонніх дипломатичних відносин заважають відносини з третьою країною", - сказав Пашинян.

Він зазначив, що Єреван готовий до встановлення відносин з Анкарою, але залишається прихильним "порядку по міжнародному визнанню геноциду, бо воно більше пов'язане із запобіганням майбутніх геноцидів, а не з вірмено-турецькими відносинами".

Між Туреччиною і Вірменією відсутні дипломатичні відносини, а кордони між двома країнами були закриті з 1993 року. У 2008 році тодішній вірменський президент Серж Саргсян почав процес нормалізації вірмено-турецьких відносин. У 2009 році Туреччина і Вірменія підписали в Цюріху протокол про встановлення дипломатичних відносин та протокол про розвиток двосторонніх відносин, які повинні були бути ратифіковані парламентами двох країн. На даний момент ці договори ще не були затверджені. У березні 2018 року Саргсян призупинив процедуру ратифікації цих протоколів.

У Вірменії 24 квітня щороку проходить День пам'яті жертв, які були вбиті в Османській імперії під час Першої світової війни. За різними оцінками, в результаті депортації і винищення вірменського населення в 1915-1918 роках загинули від 700 тис. до 1,5 млн осіб.

Головне

article_img
Меркель зажадала від Путіна забезпечити прохід українських кораблів до портів Азовського моря