Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Прем’єр Польщі скликав групу з історичного та правового діалогу з Ізраїлем

1 лютого, 18:46
172
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Матеуш Моравецький

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький скликав групу з питань історичного та правового діалогу з Ізраїлем, повідомляє Польське радіо.

Як зазначили у прес-службі уряду, на чолі групи діалогу з Ізраїлем стане віце-голова МЗС Польщі Бартош Ціхоцький.

Членами групи стали також віце-голова Інституту національної пам’яті Матеуш Шпитма, віце-директор Музею ІІ світової війни Ґжеґож Берендт, директор Правововго департаменту Канцелярії голови Ради міністрів Армен Артвіх та публіцист Броніслав Вільдштайн.

1 лютого верхня та нижня палати парламенту Польщі ухвалили закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу та його доброго імені".

Цей закон передбачає штрафи і терміни до трьох років позбавлення волі за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, запроваджено штрафи і тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

Ізраїль виступив категорично проти прийнятого в Польщі закону. Як написав у себе в Twitter прес-секретар ізраїльського МЗС Еммануель Нагшон, Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду.

Дивіться також

Головне

article_img
На супутникових знімках Google Earth біля українського кордону зафіксували сотні танків РФ