Прем'єр Польщі пояснив мету скандального закону про "бандерівську ідеологію" - відео

4 лютого, 22:50
1523
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Матеуш Моравецький записав про це відео англійською мовою

Канцелярія прем'єр-міністра Польщі оприлюднила відеоролик англійською мовою, присвячений історії Польщі в період Другої світової війни, який пояснює внесення змін до закону про Інститут національної пам'яті.

Про це повідомляє Польське радіо.

На відео виступає глава польського уряду Матеуш Моравецький, а його звернення проілюстроване архівними матеріалами і знімками.

Він каже, зокрема, про те, що "Польща була першою жертвою Третього Рейху, а смерть і страждання в нацистських німецьких концтаборах були спільною долею євреїв, поляків і членів багатьох інших народів і етнічних груп".

Прем'єр також зазначає, що Польща опинилася під німецькою та радянською окупацією, і майже кожна польська родина втратила під час війни когось зі своїх близьких.

Моравецький підкреслює, що заперечення Голокосту є фальсифікацією історії, так само як применшення відповідальності справжніх авторів злочинів і приписування її жертвам.

Видання нагадує, що прийнята обома палатами польського парламенту новелізація закону про ІНП викликала широкий резонанс, зокрема, в Ізраїлі, США, а також в Україні.

Нагадаємо, 1 лютого верхня і нижня палати парламенту Польщі прийняли закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені".

Цей закон передбачає штрафи і терміни до трьох років позбавлення волі за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, мова йде про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, вводяться штрафи і тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

В ОБСЄ закликали президента Польщі ветувати закон, тому що він обмежує свободу вираження поглядів.

Дивіться також

 

 

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 16:02

article_img
У Литві затримали низку політиків за шпигунство на користь Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися