Прем'єр Молдови закликав Київ подати спільну заявку на членство в ЕС

13 квітня 2018, 14:52
982
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Павел Філіп переконаний, що спільними зусиллями Київ, Кишинів та Тбілісі зможуть швидше приєднатися до ЄС

Молдова та Україна мають розглянути питання спільної подачі заявки на членство в Європейському Союзі, заявив прем'єр-міністр Молдови Павел Філіп в інтерв'ю Європейській правді.

"Я думаю, що дуже варто зробити це разом. Можна домогтися більшого, якщо діяти разом - і з Україною, і з Грузією. У наших країн вже є угоди про асоціацію, у нас є безвіз", - сказав Філіп.

Він також зазначив, що йдеться не тільки про спільну заявку, до трьох країн можна застосовувати різні особливі механізми.

"Ми хочемо спільно звернутися до ЄС із приводу додаткових фінансових інструментів для наших трьох країн. Інтеграція в Європейський Союз - наша спільна мета. Тому ми повинні об'єднати свої зусилля. Якщо ми будемо спільно розповідати про це країнам-членам ЄС, то нам вдасться бути більш переконливими", - підкреслив він.

Водночас Філіп визнав, що Молдова не буде готова подавати заявку в найближчі два роки. "Я не думаю, що ми будемо готові подати заявку ні в нинішньому, ні навіть в 2019 році", - зазначив він.

Філіп також нагадав, що фактично вступ до ЄС означає підняття рівня внутрішніх стандартів країни до рівня Європейського Союзу. "Коли я говорю про стандарти, я не маю на увазі тільки законодавство, а безпосередньо те, як працюють охорона здоров'я, освіта, якими є якість життя людей, розвиток інфраструктури", - пояснив молдавський прем’єр.

Він також зазначив, що Молдова має амбітну програму реформ, однак вони не мають позитивного резонансу у суспільстві. "Така особливість: реальні, справжні реформи – досить болючі, тому викликають негативну реакцію у людей.

Україна і Молдова спростять перетин кордону для громадян обох країн
Україна відкрила небо та дороги ще одній країні

У вересні 2017 року віце-спікер парламенту Молдови Юріє Лянке заявив, що Україна, Грузія та Молдова планують звернутися до Європарламенту з проханням розробити дорожню карту вступу до Європейського Союзу.

Головне

Геополітика

Сьогодні, 15:25

article_img
"Дрібна помста": ПАРЄ змінила правила, позбавивши українців місць в комітетах
Події

Сьогодні, 12:28

article_img
Підозрюваного в організації вбивства Гандзюк оголосили у розшук
Події

Сьогодні, 13:07

article_img
Спалах кору в Одеській області: кількість хворих дітей зросла до 48

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики
Мода

Сьогодні, 12:12

article_img
На вулицях Парижа. Наомі Кемпбелл одягла джинси українського дизайнера
Мистецтво

Сьогодні, 11:01

article_img
Свідоме споживання та інклюзія. Найкращі екологічні та соціальні ініціативи на фестивалі Sziget