Прем'єр Словаччини зробив ряд гучних заяв проти Газпрому на підтримку України

10 вересня 2015, 15:09
2700
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Прем'єр Словаччини зробив ряд гучних заяв проти Газпрому на підтримку України - фото

Фіцо про Північний потік: вони просто роблять з нас ідіотів

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив категорично проти будівництва газопроводу Північний потік і побачив передумови для збільшення обсягу реверсу газу для потреб Києва, повідомляє Інтерфакс-Україна

Зокрема, Фіцо різко розкритикував угоду між Газпромом та европейськими енергетичними компаніями по Nord Stream-2.

"В межах Європейської ради довгі роки мова йшла про необхідність допомогти Україні, щоб вона залишилася країною-транзитером, щоб допомогти їй у важкі зимові місяці. І в цей же час ми зіткнулися з тим, що Газпром підписав з представниками європейських держав угоди про те, що буде будуватися нова лінія Nord stream. Я хотів би скористатися якимись нормальними виразами, але хочу висловитися експресивно: вони просто роблять з нас ідіотів", - заявив прем'єр-міністр Словаччини.

Крім того, за словами глави словацького уряду, існують передумови для збільшення обсягу реверсу газу зі Словаччини в Україну.

"Я хочу підкреслити, що проект так званого малого реверсу увінчався успіхом. Я також констатував, що обсяги реверсу становлять 14,5 млрд куб. м газу щорічно, і що є певні передумови для збільшення обсягу газу, який постачатиметься в Україну", - сказав він.

Фіцо також зазначив, що цей реверс може йти по двом напрямкам.

"Ми розуміємо потреби України, що стосується газу, і в нас була також майже технічна дискусія, коли ми говорили про віртуальний або фізичний реверс", - додав він.

Крім того, прем'єр Словаччини зазначив, що домовився зі своїм українським колегою Арсенієм Яценюком про необхідність того, щоб в таких переговорах брали участь представники Європейської комісії.

У червні 2015 року Газпром прийшов до згоди з європейськими партнерами Shell, OMV і E. ON про нарощування пропускної здатності трансбалтійського Північного потоку. Для цього консорціум має намір побудувати ще дві нитки магістралі, збільшивши таким чином її загальну потужність до 110 млрд кубометрів на рік.

У свою чергу, президент Польщі Анджей Дуда назвав егоїзмом поведінку Німеччини, яка останнім часом відновила зусилля в справі підписання угоди з Москвою щодо будівництва газопроводу Nord stream-2.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською