Права людей. ПАРЄ закликала Україну та РФ домовитися про компенсації переселенцям з Криму та Донбасу

27 квітня, 10:47
355
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В європейських країнах нараховується понад 4 млн внутрішньо переміщених осіб, понад 1 млн 700 тис. - перебувають в Україні

Україну та Російську Федерацію закликали домовитися про компенсації переселенцям з Криму та Донбасу. Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про гуманітарні потреби та права Внутрішньо-переміщених осіб. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Європейські депутати запропонували створити також спеціальну комісію з питань компенсації чи повернення майна. За документ проголосували 76 делегатів. При цьому асамблея окремою поправкою визначила, що йдеться про “війну Росії проти України”.

Перед засіданням парламентарів у Стразбурзі член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко зазначила: Україна не може забезпечити житлом усіх переміщених осіб, які покинули місця проживання через російську агресію.

“Більшість цих людей реєструються, щоб отримувати пенсії, соціальні виплати на території України”, - зазначила делегат.  

Геращенко додала, що українська влада розраховує на посилену підтримку міжнародних партнерів для вирішення цієї проблеми. Усього в європейських країнах нараховується понад 4 мільйони  внутрішньо переміщених осіб, зазначається у документі. Більшість з них - понад 1 млн 700 тис. - перебувають в Україні. Крім нашої країни, в рекомендаціях йдеться про ситуацію з  внутрішньо переміщеними особами в Азербайджані, Боснії і Герцеговині, на Кіпрі, в Грузії і Туреччини. Проте резолюція, яку ухвалили ПАРЄ не матиме жодного впливу на Російську Федерацію. Сказав у коментарі радіо НВ директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов. У цьому випадку можна говорити виключно про рекомендаційний характер документу. 

Звичайні герої. Про майбутнє українських переселенців

“Рада Європи має дискусійний орган, основним документом якого  є Європейська конвенція. Рішення Ради не будуть виконуватися державами, тому що на це немає підстав. Створення комісії між Україною та Росією є абсолютною фантастикою”, - зазначив Толстов.

Резолюція, яку прийняла ПАРЄ, не буде мати ніякого впливу на Російську Федерацію

В Україні існують підзаконні акти, які дискримінують  переселенців і ускладнюють отримання як обов’язкових виплат, так і компенсацій, розповіла Радіо НВ координатор з питань адвокації громадської організації Донбас-SOS Ольга Гвоздєва. Вона згадала про перевірки на дому та ідентифікації в Ощадбанку. За фактом переміщення особи держава виплачує адресну допомогу на покриття витрат на проживання та комунальні послуги.

ПАРЄ закликає надавати підтримку в діяльності з розмінування в зоні конфлікту. А також утриматися від дій, які можуть спровокувати подальше внутрішнє переміщення осіб та погіршать гуманітарну ситуацію.

 

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 08:01

article_img
Держдеп США схвалив продаж Туреччині ракетних комплексів Patriot

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися