США уважно слідкують за діями КНР. Адміністрація Байдена не спостерігає, що Китай постачає зброю до Росії

22 березня 2022, 21:44

Адміністрація президента США не спостерігає постачання китайської зброї до Росії та продовжує уважно стежити за діями Китаю, повідомив радник із національної безпеки США Джейк Салліван під час брифінгу.

Салліван нагадав, що президент Джо Байден провів телефонну розмову із главою КНР Сі Цзіньпінем 18 березня.

«Я не можу робити прогнози на майбутнє. Що я можу вам сказати, то це те, що після розмови президента з Сі ми не бачили постачання військової техніки Китаєм Росії, але, звичайно, ми уважно стежимо за цим», — сказав Салліван.

Відео дня

Він додав, що США продовжуватимуть стежити за позицією та діями Китаю.

«Президент роз'яснив главі Сі значення та наслідки будь-якого такого надання зброї, і вони дуже добре це розуміють", - сказав Салліван.

За даними американських ЗМІ, Росія попросила Китай підтримати її повномасштабне вторгнення в Україну, надавши військову та економічну допомогу. Країна-агресор та Китай цю інформацію заперечують.

США застерегли Китай від надання допомоги Росії. За словами посла Китаю в Україні Фаня Сяньжуна, країна ніколи не нападатиме на Україну.

18 березня Politico та Bloomberg з посиланням на джерела в Євросоюзі та США повідомили, що Китай може схилятися до того, щоб надати допомогу Росії на тлі повномасштабної війни, яку вона розв'язала проти України.

Слухайте подкаст на цю тему
Показати ще новини
X