Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Посол США при ООН: Росія відповідальна за хіматаку в Британії

14 березня, 22:33
752
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ніккі Гейлі

Посол США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що Росія несе відповідальність за напад із застосуванням хімічної зброї на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочку у Великій Британії.

Про це вона заявила в середу, 14 березня, на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, передає Reuters.

"Сполучені Штати вважають, що Росія несе відповідальність за напад проти двох осіб в Сполученому Королівстві з застосуванням військової речовини нервово-паралітичної дії", - сказала Гейлі.

Британське слідство встановило, що Сергій Скрипаль і його дочка були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в СРСР в 1970-х роках. Вона відома під назвою Новачок.

За даними одного з основних розробників газу Новачок, ця речовина мінімум в 10 разів потужніша, ніж будь-яка відома отруйна речовина нервово-паралітичної дії.

Нагадаємо, що 4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі в Солсбері. Скрипаль з донькою до сих пір знаходяться в реанімації в критичному стані.

[see_also]

У Великобританії отруїли колишнього шпигуна з Росії: всі подробиці

[/see_also]

Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили більше $100 тис. за інформацію про співробітників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в рамках операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після обміну шпигунами Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Головне

article_img
Меркель зажадала від Путіна забезпечити прохід українських кораблів до портів Азовського моря