Постпред при ООН: США не виключають нанесення удару по КНДР

24 квітня 2017, 23:47
510
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Постпред при ООН: США не виключають нанесення удару по КНДР - фото

Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі

Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі не виключила, що американські військові можуть завдати удару по КНДР, якщо Пхеньян продовжить випробування балістичних ракет

"Ми нічого не будемо робити до тих пір, поки він не дасть нам приводу для дій. Якщо ви побачите, як він атакує військову базу, якщо ви побачите якусь міжконтинентальну балістичну ракету, то ми, безумовно, це зробимо", - сказала Хейлі в ефірі телеканалу NBC, відповідаючи на запитання, чи розглядають США можливість попереджувального удару по КНДР.

Вона також уточнила, що остаточне рішення буде прийматися президентом США. При цьому дипломат зазначила, що Вашингтон не шукає війни з Пхеньяном і націлений на співпрацю з міжнародним співтовариством, яке "зараз дуже згуртоване" по північнокорейському питанню.

Окремо Хейлі підкреслила важливість взаємодії США з Китаєм, який, за її словами, чинить відчутний тиск на владу Північної Кореї.

Нагадаємо, ситуація на Корейському півострові істотно загострилася після активізації Пхеньяном своєї ядерної програми. Зокрема, КНДР повідомила про підготовку підземного ядерного вибуху, який повинен був відбутися 15 квітня на полігоні Пунгери біля гори Мантапсан.

За даними ЗМІ, у Вашингтоні натякнули, що готові завдати попереджуючого удару по КНДР, якщо будуть помічені ознаки підготовки до ядерних випробувань. Так, Пентагон вже перекинув ударне угруповання кораблів на чолі з авіаносцем Карл Вінсон до берегів Корейського півострова.

У Державному департаменті США заявили, що час для ведення довгострокових дискусій з ядерної проблеми Північної Кореї минув. У свою чергу, КНДР заявили, що в разі нанесення США превентивного удару, влада республіки не будуть сидіти склавши руки".

Проте, в ніч на 16 квітня КНДР здійснила тестовий запуск ракети на східному узбережжі країни, який закінчився невдачею. США назвали невдалий запуск ракети провокацією.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською