Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Посол: Угорщина дратує НАТО не менше, ніж саму Україну

14 лютого, 16:20
660
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вадим Пристайко: Ультиматум Угорщини щодо розблокування співпраці з НАТО є незавуальованим тиском

Посол України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що вето Угорщини на співпрацю Альянсу з Україною дратує країни-члени не менше, ніж саму Україну.

 

Про це Пристайко заявив коментуючи угорське вето на співпрацю України з НАТО і відповідний ультиматум щодо його зняття. 

"Я сподіваюся, що спільними зусиллями нам вдасться вирішити проблему з Угорщиною, яка дратує НАТО не менше, ніж Україну. 11 послів НАТО надіслали угорському колезі лист, в якому вони висловили нерозуміння, як можна зловживати принципом консенсуса в такій організації, як НАТО", - цитує Пристайка Європейська правда.

На думку Пристайка, ультиматум угорської сторони щодо розблокування співпраці з НАТО є незавуальованим тиском. Він нагадав, що Кабмін сьогодні підтримав пропозицію відсунути реалізацію мовної статтті закону з 2020 року на 2023 рік.

"Це частина тих поступок, які ми хочемо зробити нашим угорським колегам з метою розблокування ситуації, яка склалася", - сказав Пристайко.

Посол підкреслив, що скасування проведення комісії Україна-НАТО не означає, що не відбувається контактів по військовій лінії. Наступна зустріч міністрів оборони запланована на червень, і Пристайко висловив сподівання, що вона відбудеться. Також він впевнений, що у квітні відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ.

Раніше Угорщина застосувала право вето та заблокувала зустріч комісії Україна- НАТО на рівні голів Міноборони, яка мала відбутися 14 або 15 лютого.

Будапешт посів жорстку позицію щодо української реформи освіти, яка, на його думку, обмежує права угорської меншини здобувати освіту угорською мовою. Через позицію Будапешта свій візит до штаб-квартири НАТО в Брюсселі скасував міністр оборони України Степан Полторак.

Глава зовнішньополітичного відомства Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт  блокуватиме подальше зближення України з ЄС, а також співпрацю за лінією НАТО. Блокування буде здійснюватися до того моменту, поки Україна не скасує окремі норми освітньої реформи.

За словами генсека НАТО Йенса Столтенберга, в рекомендаціях Венеціанської комісії є можливе розв'язання українсько-угорського конфлікту з приводу мовної статті.

12 лютого Сіярто висунув умови для припинення блокування Будапештом співпраці між Україною і НАТО.

За словами угорського міністра, для скасування вето Україна повинна виконати всі приписи Венеціанської комісії та утриматися від реалізації Закону про освіту до того часу, поки не дійде згоди з національними меншинами, включно з угорською.

Міністр освіти України Лілія Гриневич назвала угорський ультиматум маніпуляцією і шантажем. 

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися