Посол Польщі про Волинську трагедію: Помирилися з Німеччиною, помиримось і з Україною

8 липня 2018, 19:49
521
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Польщі впевнені, що знайдуть взаєморозуміння з Україною

Посол Польщі в Україні Ян Пєкло висловив упевненість в тому, що Варшава і Київ знайдуть взаєморозуміння в історичній суперечці про Волинську трагедію.

Як повідомляє Польське Радіо, свою думку він висловив під час пам'ятних заходів, присвячених Волинській трагедії, в селі Кисилин Волинської області.


Волинська трагедія - обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.


Пєкло зазначив, що Польща після Другої світової війни досягла розуміння з Німеччиною, а тому і з українцями поляки теж знайдуть спільну мову.

"Якщо після трагедії Другої світової війни вдалося досягти польсько-німецького примирення, то і нам теж має вдатися", - сказав він.

Раніше в Луцьку президент Польщі Анжей Дуда під час заходів, приурочених до 75-ї річниці Волинської трагедії, заявив, що польсько-українські взаємини треба будувати на історичній правді. Він висловив переконання, що Польща буде великим другом України.

Президент України Петро Порошенко підкреслив, що від суперечок України і Польщі виграє тільки Росія. Його заява пролунала під час відкриття в селі Сагринь (Польща) Меморіалу пам'яті українців, загиблих від рук польських "селянських батальйонів" і підрозділів Армії Крайової в 1944 році.

[Gallery]

Порошенко в Польщі відкрив Меморіал пам'яті українців, загиблих від рук польських "селянських батальйонів" і Армії Крайової

[/Gallery]

Головне

Фінанси

Вчора, 15:54

article_img
Британія відбирає гроші сумнівного походження у сина екс-прем'єра Молдови
Події

Вчора, 18:58

article_img
ООС: Бойовики проявили максимальну активність з початку року, поранений військовослужбовець
Події

Вчора, 20:30

article_img
День Небесної сотні. Редакція НВ представляє фільм-спогад

Вибір редакції

Фінанси

Вчора, 15:54

article_img
Британія відбирає гроші сумнівного походження у сина екс-прем'єра Молдови
Food&Drink

Вчора, 12:18

article_img
Шеф без татуювань і ресторан року в ПАР. У Парижі роздали премії World Restaurant Awards
Події

Вчора, 20:30

article_img
День Небесної сотні. Редакція НВ представляє фільм-спогад