Посол Німеччини про Україну: Зробленого недостатньо, щоб сісти в літак і відірватися від землі

0 коментувати
Барикади на Майдані залишилися в минулому, але революція гідності триває - Вайль
Фото: Олександр Медведєв/НВ

Барикади на Майдані залишилися в минулому, але революція гідності триває - Вайль

Громіздкі адміністративні структури, кричущий дефіцит верховенства права і повсюдна корупція, як і раніше залишаються каменем спотикання для розвитку України та стримують іноземні інвестиції в економіку країни, вважає посол Німеччини Крістоф Вайль

У коментарі НВ він настійно рекомендував українським політикам відставити вбік особисті інтереси і взятися за реформи.

"Ми незмінно вітаємо те, що нова Україна ініціювала радикальні реформи. Мова йде про забезпечення прозорості держзакупівель, створення нової поліції та нових інститутів для ефективної боротьби з корупцією, а також про реструктуризацію зовнішнього боргу, дотримання болісних умов МВФ, наведення порядку в енергетиці та керівництві державних підприємств", - сказав Вайль.

Крім того, зазначив він, Україна показала хороший прогрес у напрямку візової лібералізації з Євросоюзом. І все це лише деякі досягнення останніх двох років.

Водночас він наголосив, що "цього недостатньо, щоб сісти в літак і відірватися від землі".

"Громіздкі адміністративні структури, кричущий дефіцит верховенства права і, найголовніше, повсюдна корупція, як і раніше, переважають. Вони залишаються каменем спотикання для розвитку України та стримують вкрай необхідні іноземні інвестиції в економіку країни", - сказав дипломат.

Вайль вважає, що для всіх політичних сил ще більш важливо, ніж коли-небудь, згуртуватися воєдино і поставити інтерес української держави і суспільства на перше місце.

"Ми настійно рекомендуємо всім, хто несе політичну відповідальність, відставити вбік особисті інтереси, які заважають прогресу країни протягом багатьох десятиліть, і взятися за життєво важливі реформи, насамперед за судову", - наголосив посол.

Найбільш цінними ресурсами України він назвав її обдаровану молодь, прагнення до змін та активне громадянське суспільство, яке є вирішальною силою у відстоюванні реформ.

"Ми закликаємо організації громадянського суспільства залишатися критичними "сторожовими псами". Всі демократії потребують їх", - сказав Вайль.

Він зазначив, що барикади на Майдані вже давно залишилися в минулому, але революція гідності триває.

"Україна змінюється кожного дня. Німеччина підтримує Україну в тому, щоб ці зміни стали незворотними", - заявив Вайль.

Конфлікт у Східній Україні і незаконна анексія Криму - це виклик європейській архітектурі безпеки в цілому, додав дипломат. Врегулювання конфлікту у Східній Україні є пріоритетом для Німеччини, і це демонструє наш порядок денний в ході головування в ОБСЄ в цьому році, підсумував він.

Про те, яку оцінку дали Україні за два роки після Майдану посли провідних європейських країн, США і Канади, читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №6 від 19 лютого.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: