Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Порошенко зустрівся з президентом Німеччини Штайнмаєром. Як Україна готується до зустрічі у нормандському форматі

30 травня, 11:56
442
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

29 травня Петро Порошенко зустрівся з Федеральним Президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром

Фото: president.gov.ua

Україна розпочала підготовку до проведення зустрічі у нормандському форматі. Президент Петро Порошенко провів спільну прес-конференцію з німецьким політиком Франком-Вальтером Штайнмаєром. За словами Порошенка, вони обговорили деталі імплементації Мінських угод та введення миротворців ООН на Донбас. Укінці тижня для підготовки зустрічі до Берліну поїде заступник голови адміністрації президента. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

“Розраховуємо, що рішення про миротворців приймуть найближчим часом. Ми домовилися в Аахені, що спробуємо організувати якомога швидше зустріч Нормандського формату”, - повідомив Петро Порошенко.

Франк-Вальтер Штайнмаєр сподівається, що перемовини у нормадському формату будуть активовані. Це стане перемовним майданчиком, важливим для запобігання подальшої ескалації на Донбасі і пошуку ідей для реалізації Мінських угод, заявив він. Франк-Вальтер Штайнмаєр також очікує успішного узгодження ідеї миротворчої місії ООН на Донбасі.

Нормандський формат цілком можливо відродити, заявив експерт з міжнародних питань Антон Кучухідзе. На його думку, Україна повинна чіплятися за будь-яку можливість встановлення миру на Донбасі. Найголовніші домовленості між президентами залишились за лаштунками, вважає Кучухідзе.

Росія схиляється до відмежування від Заходу. Інтерв'ю з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром

“Декларативність для публіки, кропітка робота поза публікою, а також налагодження ліній комунікації. Персона Штайнмаєра досить вагома, він був міністром закордонних справ. Це не остання людина із соціал-демократів”, - зазначив Кучухідзе.

Натомість співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки центру Разумкова Олексій Мельник заявляє, що ми можемо бути певні лише у трьох країнах Нормадського формату - Франції, Німеччині та Україні. Росія ж, у свою чергу, залишається непередбачуваною. Особливо після того, як деякі зустрічі проводилися без її участі, додав Мельник.

Зустріч у нормадському форматі неможлива поки не вирішене питання особливого статусу Донбасу, повідомив глава МЗС Росії Сергій Лавров.  Він також наголосив на необхідності розведення військ на лінії зіткнення.

Подібні заяви Лаврова щодо недоцільності наступних зустрічей у нормандському форматі свідчать про неконструктивну позицію Росії по вирішенню конфлікту на Донбасі, яку вона постійно займала, сказав екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Найголовніші домовленості між президентами залишились за лаштунками

Посилання на так звану "формулу Штайнмаєра", на яку ні Німеччина, ні Франція, ні тим паче Україна не підуть, дозволяє Росії заявити про те, що перемовини зайшли в глухий кут.

Екс-міністр додав, якщо  Україна хоче результативних зустрічей у нормандському форматі, то повинна примусити виконувати Росію те, що написано в статуті ООН, хартії ОБСЄ тощо.

Запропонована наприкінці 2015 року тоді ще главою міністерства закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром формула врегулювання конфлікту на Донбасі передбачала надання спочатку тимчасового статусу окупованій території. Після доповіді представників ОБСЄ за підсумками виборів на території самопроголошених так званих ЛНР/ДНР приблизно через два місяці, - надання і постійного статусу цим територіям.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 08:10

article_img
Саудівська Аравія відкинула звинувачення Сенату США у вбивстві журналіста Хашукджі

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися