Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Польща вимагатиме від Німеччини $850 млрд за Другу світову війну

3 березня, 18:19
6519
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Друга світова війна: діорама

Польща оцінює свої збитки від Другої світової війни в розмірі 850 мільярдів доларів. Таку суму озвучив голова комісії репарацій Аркадіуш Мулярчик, повідомляє Rzeczpospolita.

За його словами, Німеччина має компенсувати збитки від руйнування польських міст і сіл, інфраструктури та за "втрачений демографічний потенціал".

Мулярчик вважає, що ця сума "величезна, але обґрунтована". Комісія має намір передати в уряд докладний звіт про репарації цього року. Звіт буде засновано на аналогічній доповіді, яку поляки складали після війни.

Форма репарацій від Німеччини була узгоджена на Ялтинській і Потсдамській конференціях в 1945 році. У 2017 році польські політики заявили, що Польща має отримати нові репарації від Німеччини. Представники Німеччини заявили, що питання про нові репарації розглядатися не буде.

Нагадаємо, 1 березня в Польщі набув чинності спірний закон про Інститут національної пам'яті, який запроваджує кримінальну відповідальність за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Крім того, забороняється заперечувати злочини українських націоналістів проти поляків.

Дивіться також

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль і Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Держдеп США закликав Варшаву переглянути закон.

Головне

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися