Польща закликала генсека НАТО втрутитися у "мовну" суперечку України й Угорщини

27 травня, 16:01
716
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Яцек Чапутович

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що суперечку між Україною та Угорщиною можна вирішити за сприяння генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

Через реформу освіти в України Будапешт блокує інтеграцію Києва до євроатлантичного безпекового простору. Зокрема, силами угорської делегації тричі заблоковано проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів.

“Думаю, що це - суперечка у колі сім’ї. Треба вивчити проблему й запропонувати вирішення, яке розвіє будь-які сумніви. Можливо, доцільно було б долучити третю сторону, яка допоможе, наприклад, генсека НАТО. Думаю, він має певні інструменти, аби вирішити цю проблему”,- заявив він під час Парламентської асамблеї НАТО у Варшаві, передає Укрінформ.

За його словами, він має намір порушити це питання під час зустрічі 29 травня з очільником МЗС України Павлом Клімкіним.

Нагадаємо, що Угорщина звернулась до генсека НАТО Єнса Столтенберга з вимогою переглянути політику щодо України через "провал реформ".

Чому Україні надали статус аспіранта НАТО і що він означає

Угорщина послідовно блокує зустрічі представників НАТО й України на вищому рівні через українську освітню реформу, яка, на думку Будапешта, обмежує права етнічних угорців. Крім того, Будапешт заявив про блокування євроінтеграційних устремлінь Києва до усунення "проблемних", на його думку, положень освітнього закону.

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися