Польща виступила проти запровадження Євросоюзом санкцій проти Угорщини

13 вересня 2018, 02:48
640
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Польща має намір заблокувати санкції ЄС проти Угорщини

Польща буде голосувати проти санкцій Європейського союзу щодо Угорщини, йдеться в заяві МЗС Польщі.

"Польща буде голосувати проти можливих санкцій проти Угорщини... Міністерство закордонних справ зі стурбованістю сприйняло сьогоднішнє рішення Європейського парламенту, що підтримує застосування статті 7.1 трактату ЄС проти Угорщини", - йдеться в заяві.

У Варшаві вважають, що "кожна держава-член ЄС має суверенне право проведення внутрішніх реформ, які вважає за необхідне".

"Заходи, спрямовані проти країн-членів (ЄС), слугують тільки для поглиблення розбіжностей у Європейському союзі, посилюючи нинішню відсутність довіри громадян до європейських інституцій", - йдеться в заяві.

12 вересня Європейський парламент схвалив запровадження штрафних процедур щодо країни-члена Угорщини.

За санкції проти Будапешта висловилася більшість у дві третини від загальної кількості депутатів Європарламенту. Євродепутати звинуватили Будапешт в порушенні принципів правової держави, зокрема в утисках неурядових організацій, які допомагають мігрантам, а також у сприянні корупції.

Тепер, відповідно до статті 7 Лісабонського договору, Будапешт можуть позбавити права голосу в Раді ЄС. Остаточне рішення, чи позбавляти права голосу Угорщину, буде ухвалювати сама Рада ЄС.

Стаття 7 договору про Євросоюз застосовується в разі порушення членом ЄС таких принципів, як демократія, верховенство закону і дотримання прав людини. Це перша спроба застосування статті 7 в ЄС.

Уряд Угорщини відмовляється виконувати квоти ЄС на біженців. Раніше прем'єр-міністр Орбан заявляв, що мігранти з мусульманських країн є "загарбниками". 20 червня парламент Угорщини проголосував за урядовий законопроект про криміналізацію допомоги громадянами країни біженцям.

19 липня Єврокомісія ухвалила рішення подати до суду ЄС на Угорщину через недотримання міграційного законодавства блоку і ухвалення спірних законів щодо долі мігрантів. Зокрема, йдеться про криміналізацію допомоги під час розміщення мігрантів на угорській території.

На думку Єврокомісії, угорське законодавство суперечить міграційному законодавству ЄС у питанні процедури надання притулку мігрантам, умовам прийому та процедурою їх повернення.

Дивіться також

Головне

Політика

Вчора, 14:08

article_img
ЗМІ назвали ім'я нардепа, який організував схему по втручанню в результати виборів
Країни

Вчора, 22:59

article_img
У Ватикані стартував саміт, присвячений боротьбі з педофілією у католицькій церкві
Події

Вчора, 16:58

article_img
Генштаб ЗСУ повідомив про спробу підпалу одного з арсеналів

Вибір редакції

Футбол

Сьогодні, 04:08

article_img
Вони не пройшли. Реакція соцмереж на перемогу Динамо і поразку Шахтаря в Лізі Європи
Гаджети

Вчора, 20:00

article_img
Прогин зараховано. Все, що потрібно знати про Samsung Galaxy Fold і майбутнє гнучких смартфонів
Події

Вчора, 08:40

article_img
Подолання бідності. Як працюватиме державний онлайн-реєстр вакансій