Польща відреагувала на коментар МЗС України з приводу закону про "бандерівську ідеологію"

27 січня 2018, 19:00
2935
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У польському МЗС уточнили, що документ не імплементований в правове поле

Закон "про бандерівську ідеологію" стосуватиметься тільки тих, хто публічно і "всупереч фактам" применшує відповідальність колабораціоністів або заперечує скоєні ними злочини.

Про це сказано в офіційному повідомленні МЗС Польщі з приводу заяви МЗС України, поширеної після прийняття Сеймом закону про "бандерівську ідеологію".

У польському МЗС уточнили, що документ не імплементований у правове поле.

"У зв'язку з комюніке МЗС України щодо прийняття Сеймом 26 січня 2018 року закону Про зміну закону про ІПН - Комісії переслідування злочинів проти польського народу і низки інших законів, МЗС Республіки Польща інформує, що процес законодавчого проведення вищеназваного правового акта ще не був завершений", - сказано в комюніке.

Також в повідомленні додали, що "законопроект має протидіяти запереченню або применшенню відповідальності виконавців злочинів, скоєних формуваннями колабораціоністів із III Рейхом. Стосується він лише осіб, які публічно та всупереч фактам заперечують такі злочини. Наголошуємо, що наукова і художня діяльність в розумінні обговорюваного закону не є злочином".

Нагадаємо, що 26 січня парламент Польщі заборонив у країні пропаганду "ідеології українських націоналістів". Новий закон запроваджує можливість відкриття кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують злочини українських націоналістів і українських формувань, що співпрацювали з третім рейхом.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у своєму коментарі щодо дій Варшави заявив, що  це зупинить діалог Києва і Варшави з історичних питань.

"Прикро, що українська тематика знову використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися", - відповіли в українському МЗС. Також в українському відомстві розраховують, що сенат Польщі під час розгляду законопроекту проявить політичну мудрість.

Головне

Події

Вчора, 18:51

article_img
Внаслідок обстрілу бойовиків один український військовий отримав поранення – ООС
Бокс

Вчора, 14:06

article_img
Суперником Гвоздика став непереможений американський боксер
Геополітика

Вчора, 21:35

article_img
Ізраїль і Чад відновлять дипломатичні відносини через 47 років після розриву

Вибір редакції

Події

Вчора, 07:05

article_img
Добре ім'я. Найпопулярніші імена новонароджених в Україні та світі
Події

Вчора, 17:45

article_img
Наші люди. Діаспора стала двигуном українського лобі в США та збирає мільйони доларів для батьківщини
Лонгріди

Вчора, 16:54

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину