Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Польща передала Україні доповідь з висновками про археологічні розкопки в Грушовичах

12 червня, 14:01
324
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Розкопки відбувались на місці зруйнованого пам'ятника воїнам УПА

Фото: portalprzemyski.pl

Інститут національної пам'яті Польщі передав українській стороні доповідь з висновками щодо археологічних розкопок в Грушовичах під колишнім пам'ятником воїнам УПА.

Про це повідомила представник Бюро пошуків і ідентифікації відомства Анна Шельонг, пише Польське радіо.

Вона зазначила, що доповідь відправили в понеділок, 11 червня, в письмовому та електронному вигляді.

"Поки ми не отримали жодного відгуку", - підкреслила Шельонг.

Доповідь складається з двох документів: висновки археологічних робіт щодо знайдених останків людей і предметів, що лежать поруч з ними, а також медико-судової експертизи місця та останків.

Відзначається, що документ мали отримати п'ять українських установ: Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, Міністерство культури, Інститут національної пам'яті, Посольство України в Польщі та Об'єднання українців у Польщі.

Нагадаємо, ІНП Польщі заявив, що на місці надгробного пам'ятника воїнам УПА немає відповідних поховань. В результаті археологічних досліджень на цьому місці були виявлені цивільні поодинокі поховання 16 осіб, серед яких чоловіки, жінки і діти.

Директор українського Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович спростував інформацію польських колег. За його словами, український спостерігач Святослав Шеремета повідомив, що серед 18 поховань є щонайменше три поховання воїнів УПА.


У квітні 2017 року активісти та представники польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам'ятник воїнам УПА на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля.

У відповідь український Інститут національної пам'яті призупинив процес легалізації польських меморіальних об'єктів на території України з вимогою об'єктивного розслідування фактів знищення українських місць пам'яті в Польщі за період з 2014 по 2017 рр. через відсутність реакції Варшави.

Головне

article_img
На супутникових знімках Google Earth біля українського кордону зафіксували сотні танків РФ